Davutoğlu – Çipras Twitter’da atıştı!..

Milliyet’te saha düz habere göre Türkiye ’yi bodur süre ilk mülakat eden Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Başvekil Ahmet Davutoğlu beyninde Twitter ’de dikkat fosforlu benzeri dırıltı yaşandı.

“BİZİM PİLOTLAR SİZİNKİ ÜZERE DEĞİL” DEYİNCE…

Çipras, Twitter ’daki Yunanca ve Ingilizce hesabından, ‘Avrupa Birliği Türkiye ’ etiketiyle, “Neyse kim, bizim pilotlarımız sizinkilerin Ruslara cebin olduğu kabil fevri değil. Ege ’da olanlar azgın ve güvenilmez. Silahlara milyarlar harcıyoruz.

“SİZ ALBENI SAHAMIZI İHLAL GEÇMEK, BIZ BILE SİZİ ENGEL OLMAK AMACIYLA…”

Siz bizim albeni sahamızı ihlal almak üzere, tiğ sizi çalmak için. Yeryüzü çağcıl çekicilik cebe sistemlerimiz var. Ve hala karada yazıksız insanları boğan insan kaçakçılarını yakalayamıyoruz” diye niteleyerek yazdı.

DAVUTOĞLU’NDAN BIRICIK CÜMLELİK YANIT

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, bodur müddet sonra bu mesajlara tıpkı karşılık verdi. AKARSU-Türkiye zirvesinin gerçekleştirildiği gün bu mesajların boş olduğu mesajını veren Davutoğlu şöyle yazdı:

“Çipras ’ın pilotlar üstüne yorumları günün ruhuyla metanetli ahenktar görünmüyor. Alexis: Tiğ fazlalık gündemimize odaklanalım.”

INGILIZCE MESAJLARI SİLİNDİ

Çipras ’ın Ingiliz Ingilizcesi hesabından ayrımsız müddet sonradan bu tweetler silindi, fakat Yunanca hesabında olduğu kabilinden kaldı.

Atılan bakir tweet ’lerde ise Başvekil Davutoğlu ’ndan bahsedilmeden şu ifadeler saha alıyordu: “KEZ, Türkiye ve bölgemiz üzere cesim tıpkı doruk #EUTurkey. Sığınmacı meselesi konusunda mevsuk ve lüzumlu diyalog üzere fırsat. Kıbrıs, Ege ve Suriye ’deki cidal meselelerinin çözümüne gerekseme var. Halihazırda konuşma edilen söve üzerinden SUTAŞ ’ye iştirak sürecine bindi veriyoruz. Aynı bölgedeyiz. Dürüstçe konuşabilelim kim çözüme ulaşabilelim.”

Bir Cevap Yazın