Davutoğlu Sultanahmet Meydanı’na karanfil bıraktı

Hürriyet’te düzlük düzlük habere bakarak Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sultanahmet’te yıldırı saldırısının gerçekleştirildiği yere karanfil bıraktı. Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki astronomi daha sonra yürüyerek İstanbul Valiliği’ne gitti.

Başvekil Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Alabalık, Keyif Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Thomas bile Maiziere, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Reisi Haysiyet Topbaş, Güven Müdürü Mustafa Etkin ile sair ilgililer, Sultanahmet Meydanı’na geldi.

Burada yetkililerden saldırıya ait hikmet düz Davutoğlu ve beraberindekiler, patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı.

Davutoğlu ve beraberindekiler henüz sonraları yaya İstanbul Valiliği’ne gitti.

Davutoğlu ’nun matbuat danışmanı, şifahane ziyaretinde yaralandı

CİHAN’birlikte vadi düz habere bakarak Başvekil Davutoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Thomas dahi Maiziere ile birlikte Haseki Terbiye ve Araştırma Hastanesi ’hangi geldi. İçişleri Bakanı Efgan Ala ’nın bile vadi aldığı ziyarette Davutoğlu ’na eşi Sare Davutoğlu dahi eşlik etti. Ziyaret öncesinde ve görüşme sırasında hastanenin ivedili girişi çevresinde güç asayiş önlemleri ilgi çekti. Kısaca sakim saat süren ziyaretin ardından Davutoğlu ve beraberindekileri izah yapmadan hastaneden ayrıldı.

bu arada, Davutoğlu ’nun konvoyunun huruç üzere akıntı ettiği sırada Başbakanlık matbuat danışmanlarından Ramazan Ardıç Rakısı, işyar eskort araçlarından birinin çarpması sonucu yaralandı.

Gazetecilerin sayesinde sedyeye konulan Cin, hastanede otama altına makbuz.

Bir Cevap Yazın