DEAŞ’a katılan aileden koku donduran ifadeler!

‘Canlı bombayız, bizimle uğraşmayın!’

Habertürk’ten Dirimsel Arıgan’ın haberine göre yıldırı örgütü DAEŞ ’e katılanların yakınlarının, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Terör ve Organize Taksirat Anket Bürosu ’nca hazırlanan DAEŞ iddianamesinin omurgasını oluşturan ifadelerinin evvel bölümüne mazi yer vermiştik. “Ebu Hanzala” kod adı ile aşina Saf Bayancuk ’un dahi aralarında olduğu 3 ’ü tutuklu 67 karanlık hakkındaki iddianameden, yakınları DAEŞ ’e katılan anne, baba evet bile eşlerin ibretlik tanıklıklarının devamında birlikte hayli dikkat çeken ayrıntılar var. DAEŞ ’in Türkiye ’deki yapılanmasına ışık markajcı 315 sayfalık iddianamede, şikâyetçi adına vadi alanlardan biri dahi Mehmet Sevecen Ö… İfadesinde eşi ve 6 çocuğunun DAEŞ ’e katıldığını anlatan Mehmet Sevecen Ö., kaçan çocuklarından Fatma ile telefonda görüştüğünü ve kızının kendisiyle kolpo geçtiğini söyledi: “Kızım bana, ‘Sen ilk evvel git Dindar ol, bilahare savaşa git ’ dedi. Çocuklarımdan ayrımsız yegâne, cezaevinde olan oğlum örgüte gitmedi.”

FACEBOOK ’FECIR KONTAK

İstanbul ’de 21 Mart haset polise revan Haşim T. dahi, Sultanbeyli ’bile bire bir binada yaşadıkları oğlu Ahmet ve gelini Aşk ile ikisi kız 3 torununun zayi olduğunu bildirdi. Oğlunun, kaybolduktan bilahare namına “Beni aramayın. Suriye ’deyiz. Kimsenin zoruyla gitmedik, Tanrı ’ın dinini yeryüzüne ornatmak için hicret ettik Elhamdulillah” şeklinde sıkıntı attığını anlatan Haşim T., “DAEŞ ’e adam toplayan Pendikli Ömer Y., oğlumla Facebook üzerinden görüşüyordu. Haddinden Fazla uyardım ancak oğlum beni dinlemedi” dedi. Ahmet T. ’nin kardeşi Mehmet T. de ifadesinde şunları söyledi: “Kardeşim Ahmet, Ebu Hanzala ’nın derslerine katıldı. Ebu Hanzala sözde dini dersler verip adım adım beyinlerini yıkayarak, yıldırı örgütüne eleman kazandırıyor. Kardeşim bize, ‘Kendilerine katılmayanların kâfir ve müşrik olduğunu, görüş kullanmanın hata olduğunu, cami hocalarının arkasında salat kılınmayacağını ’ söylüyor, çocuklarını oran okullarına göndermiyordu.”

8 AYLIK BEBEĞİYLE ÖRGÜTTE

İddianamenin aynı gayrı müştekisi olan Mehmet Salih P. ise Bursa ’bile 9 Nisan haset polise başvurdu. Eşi Güllü P., oğlu Hakan P., gelini Esra P., değişik oğlu Serkan P. ve diğer gelini Sinem P. ile 3 torununun DAEŞ ’e katıldığını ihbar etti. Gelinlerden Sinem P., 8 mahiye Tutarak isimli kızını dahi yanında götürdü.

KIZINI TIPKISI ELAN BULAMADI

Yaşadıklarını 23 Teşrinievvel 2013 ’te polise anlatan Yeliz Y. ’nin başından geçenler de diğer mağdurlardan farklı değil. Yeliz Y. 2001 yılında Şener Y. ile evlendi. 2 sene sonra, Şebnem adını verdikleri kızları dünyaya geldi. 2007 ’da Ulaş isimli biriyle tanışan Şener Y., “hem şeklen hem da fikren” değişmeye başladı. Yeliz Y., kızının velayetini alarak 2010 yılında Şener Y. ’den boşandı. İddiaya göre, Şener Y. 10 Ilkgüz 2013 ’te kızı Şebnem ’i kaçırdı. Kızını aradığında ise İlyas A., Ulaş Ç. ve Adaletli B. isimli şahısların “Tığ Halk Ayakçak ’liyiz, liderimiz terörle mücadeleden yargılanıyor, aktif bomba olmaktan korkmayız, bizimle uğraşmayın” diye niteleyerek kendisini yıldırma ettiğini ati sürdü.

Bir Cevap Yazın