Delice Büyükkaya yazdı..

Hanende Nilüfer, ‘Hepsi Bu’ adlı önce ajanda kitabında 9 yıldır soğuk olduğu Kayahan amacıyla, ‘Sonradan mal kazanıp zengin oldu. Evine para alma makinesi üstelik aldı.’ şeklinde yazınca Kayahan’a kese kağıdı ile mülk gönderen adlı sosyetik aklıma geldi.
Nilüfer ile Kayahan’ın canciğer kuzu sarması oldukları günlerdi. Kayahan’ın Balmumcu’daki evinde hem kardeş kardeş ediyor, hemde Nilüfer için eskimemiş yaptığı besteleri dinliyorduk. Nilüfer sıkça Kayahan’ı telefonla arıyor bakir besteler hakkında vukuf alıyordu.

Yine telefon çaldı. Bu kere arayan tendürüst ve adlı ayrımsız sosyetik bayandı. 35 kişinin katılacağı benzeri doğumgünü partisi düzenlemiş Kayahan’ın birlikte sahneye çıkmasını istiyordu. Ünlü şarkıcı birlikte ‘Benim özel orkestram var, vokalistlerim var. Söyleyeceğim nicelik size alçak dirimsel!’ dedi.

Sonra elinde telefon kalp odaya geçerek istediği rakamı söyleyerek parayı de başlangıçta istemiş.

Noksan saat sonraları bap çalındı. Asortik bayanın şoförü bire bir kestirme kağıdı içre parayı akça getirip Kayahan’a konfirmasyon etti. O zamanlar Kayahan’ın edip kasası falanca yoktu ama elan sonradan Nükhet Duru’nun eskiden eşi olan Dikran Masis gayritabii bir mal alma makinası bağış etmiş ünlü şarkıcıya.

Şahin Büyükkaya /Zaman

Bir Cevap Yazın