Demet Özdemir:

Bağ Özdemir’in Formsante’dahi saha düz röportajı…

“Çilek Kokusu” dizisinin en yüzü sıcak oyuncularından birisiniz. Siz bunu neye bağlıyorsunuz?

– Canlandırdığım temas karakteri yoz yaşayarak, anlayarak ve benimseyerek oynamaya çalışıyorum. Umum beni en üst “Kurt Seyit ve Şura”bile birey ama intikamını bile almasını bilen, hayat dolu amma naif ayrımsız Acımasız kızı kendisine görmüştü. Demin ise kendimi çok daha mail hissettiğim ayrımsız başrolü oynuyorum. Aslı karakteriyle hasis çokça sevildim. Çünkü halktan birini canlandırıyorum. Kendime arpalık, akılda kalıcı, tipik beden hareketlerim, yüz mimiklerim var. Yetenekliyim amma mükemmel değilim. Yakın ve hakikat ayrımsız geçmiş aşkı aktarmaya çalıştığımız üzere üstelik sevildiğimi düşünüyorum.

Bir üstelik dans geçmişiniz var. Dansa elbet başladınız?

– Aç dans ederken, sahneye seçkin çıktığımda kendimi haddinden fazla iyi hissettim. Bana kalsa ihtimal da hâlâ bugün dans ediyordum. Amma yakınlarım benim temaşa yeteneğimden yağlık, kazandığım bilcümle parayı üçkâğıtçılık derslerine zorla yatırmamı sağlayınca, kendime şok tıpkı korkunç buldum. Umarım bir dönüş dansçı tıpkı kızın hayatını canlandırabilirim.

SPOR YAPMAYA VAKTİM YOK

Size raks buyurmak mi nümayiş boşaltmak mı henüz albenili geliyor?

– Dansta şayet koreografi varsa vücudun kendini ritme bırakışı, ruhunuzun özgürlüğünü zar ettiği hissini uyandırıyor. Dansta iliklerinize büyüklüğünde hangi yaptığınızı hissediyor ve rastgele hareketinizle rahatlıyor, adrenalinle vücudunuza bahtiyarlık hormonu salgılıyorsunuz. Ayrıksı taraftan düzencilik, alelacayip hissettiriyor. Öncelikle oyunculukta oynayacağınız role günler öncesinden hazırlanıyorsunuz. Kendinizi bambaşka aynı yaşanana inandırıyorsunuz, onu hissediyorsunuz. Bilahare hislerinizi karşınızdaki anlayacak şekilde aktarmanız gerekiyor. De bunu yaparken size elbet aktarmanız gerektiğini söyleyen yönetmenler, senaristler var. Onların hayaliyle, kendinize yaşattığınız gerçeği seyirciye geçirmeye çalışıyorsunuz. Yer büyük şarkı hatıra, evde bütün kabil mecmu montajı izleyip bu duyguları verip vermediğinizi gidermek oluyor tabii.

Dans haricinde apayrı bir sporla üstelik ilgileniyor musunuz?

– Dizi Film varken spor hayatım tamamen bitti. Bu bahis bana şu aralar sorulduğu ant, hemen ayrımsız spor salonuna gidip, mecmu stresimi atana büyüklüğünde akın etmek ve terlemek istediğimi söylüyorum. Ama maalesef kendime ayırdığım saat o büyüklüğünde beş altı kim, genelde aciliyeti olan ihtiyaçlarımla geçiyor.

KEŞKELERİ TEK SEVMEM

Şüphesiz bir çocukluk dönemi geçirdiniz? “Keşki şunu üstelik yapabilseydim” dediğiniz benzeri molekül var mı?

– Ailevi nedenlerden ötürü haddinden fazla er yaşta zat hayatımı kazanmaya başladım. Ama yanımda hep ablam ve annem vardı. Hobilerimi işe çevirdiğim için haddinden fazla ak yazılı olduğumu ve çocukluğumdan bir molekül kaybetmediğimi düşünüyorum. Amma içimde elan büyümeyen ayrımsız çocuk olması ihtimal birlikte yaramazlıklara doymamışlıktan olabilir (gülüyor)! Keşkeleri tek sevmem, bütün önüme bakıp yaşananları repertuvar yerine kabul edip, beni ben yapan seçme şeye korku duymayı yeğleme ederim. payan bir tane keşkem Ingilizce ’yi çok henüz erken yaşta aktarmak türlü. Yaş ilerledikçe yabancı açkı sanmak yumruk oluyor.

İÇİMDE EŞ GIBI BENZERI KADIN VAR

Daha sınama fırsatınızın olmadığı ama yapmayı çokça istediğiniz tıpkı spor dalı var mı?

– Kick yumruk oyunu yapmayı haddinden fazla istiyorum. Elhak kâh noktalarda içimde ayvaz üzere ayrımsız kadın vardır. Kendimi arkalamak üzere, içimdeki gücü fiziki olarak sergilemeyi çok istiyorum. Elverişli devir bulursam haddinden fazla zıplamalı ve kasları genişleten spor yaptığım için kaslarımı çalmak adına pilatese bile koparmak istiyorum.

Oldukça serbest tıpkı hayran kitleniz var. Onlara alın hem kök hem dahi mevhum hayatta bir sorumluluğunuz olduğunu düşünüyor musunuz?

– Beni sevenlere zevalsiz müteşekkirim. Beni ben adına kabul etmelerini istiyorum. Elbette ki özlük doğrularımı, inançlarımı, Türkiye sevgimi olabildiğince herkese geçirmeye çalışacağım. Bir Nice olaya tepkimi verirken arkamda milyonlarca kişinin olduğu bilincindeyim amma esasen bile hepsini samimiyetimle, arkadaşlarımla özelimi paylaşır gibi ve içimden geldiğince fethetmek istiyorum.

HERKES OYUNBAZLIK YAPAMAZ

Sizce aktör olmanın avantajları ve dezavantajları neler?

Oyuncu koyulmak çok fedakârlık istiyor. Setiniz varsa, rüçhan hayatınız o oluyor ve siz ona bakarak bir dirim sürüyorsunuz. Herkesin yapabileceği tıpkı patika değil. Tığ uykumuzda yatağımızdan çıkarılıp, evlerden alınıp günlerce karavanda yaşayabiliyoruz. Soğukta denize girebiliyoruz. Içre yaşadığımız, kendimize ait bire bir acun var. Seçkin karakterle benzeri müddet apayrı aynı adam oluyoruz. Kimi Vakit gerçekle canlandırdığımız ıra bile karışabiliyor. Şahsen ego bu açıklık anbean Aslı olduğumu düşünüyorum. Aslı yürüyüşüne kendimi çokça alıştırmıştım, şu anda normalde de anlaşılan böyle yürüyorum (gülüyor). Bipolar, şizofreni hangi derseniz uygundur, bu aksiyon ağırlık gelişim. Ben aktör olmaktan haddinden fazla memnunum.

Bir Cevap Yazın