Demirtaş eşiyle ait haberlere isyan etti!

Milliyet’te vadi düzlük habere bakarak HDP Herif Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş, eşinin öğretmenlik yaptığı köy okuluna 4 aydır gitmediği ve nahak yere devletten mahiye aldığına dayalı yapılan haberleri yalanladı. Demirtaş, “Eşim hakkında yapılan yayınların bütünü çarpıtma ve karalamadır.” dedi.

“BEBEĞİ KARNINDAYKEN KAYBETTİ”

Selahattin Demirtaş, konuya ilişik yaptığı bağlanmış açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Eşim Başak Hatun, bir müddet evvel çağa beklerken maatteessüf kim tevellüt yapmadan bebeği karnındayken kaybetmiş ve ayrımsız dizi film işler buyurmak durumunda kalmıştır. Işler sırasında ve sonrasında yaşanan gâh komplikasyonlar neticesinde üstelik daha ciddi afiyet sorunlarına maruz kalmıştır. Bütün bu otama süreçleri mümasil ailemiz dışında elden doktorları eliyle bilinmiştir.

“DOKTOR RAPORLARI VE HASTANE KAYITLARI MEVCUTTUR”

Hastalığı ve tedavisi döneminde bile köydeki okuluna devam etmiş ve çocukların kıygın olmaması için çaba etmiştir. Bu sene, az buçuk bile benim ısrarımla sıkı içinde ve yurt dışında yeniden benzeri saf faaliyetler ve otama sürecine girmiştir. Bütün bu süreçler doktor raporları ve hastane kayıtlarıyla sabittir. Ancak dünyanın yer nazik hırsızlık şebekelerinden biri, günlerdir adeta eşim devletin kasasını soyup soğana çevirmişçesine adice yayınlar ve saldırılar yapmaktadır.

“VERİLMEYECEK YEGÂNE TIPKISI HESABIMIZ YOKTUR”

Kâh AKP milletvekilleri ve sözcüleri birlikte maalesef ki bu tevzirata karışma olmuşlardır. Bakanlığın Ankara’dan görevlendirdiği iki müfettiş şu anda Diyarbakır’de idari soruşturma sürdürmektedir. Soruşturma neticesini de beklemeden ruh bilimsel cidal unsurlarını harekete geçiren bu kararmış zihniyeti kınıyorum. Tabiatıyla siyasetçiler, aileleri ve bütün yakınları kamuoyunun denetimine tabidir. Bu yönüyle verilmeyecek biricik ayrımsız hesabımız yoktur. Fakat devleti alenen soyup üstünü umum birliğiyle örtmüş ayrımsız arakçılık şebekesinin bu nahak yere saldırısına maruz kalık tevessül etmek, hazmedebileceğimiz tıpkısı kapsam değildir.

“CANAN EŞİM VE KAMUOYUNDAN BOZUKLUK DİLİYORUM”

Herhangi Bir ne kadar eşimin rızasını alarak bu açıklamayı yapmış olsam da, bu açıklamayı yapmış olmaktan kıran ilkin sevgili eşim olmak üzere duyarlı kamuoyundan defo diliyorum. Eşim için yapılan yayınların tamamının çarpıtma ve karalama olduğunu kamuoyunun bilgisine nazikâne sunarım.”

Bir Cevap Yazın