Deniz Akkaya’dan curcunalı getirecek izahat

Dergi için, fotoğrafhane Jülide Güngör ’le epey cesur tıpkı ışık çekimi üstelik gerçekleştiren Akkaya, şunları söyledi:

“Türkiye ’bile bırakın eşcinsel evliliği, heteroseksüeller bile istemedikleri insanlarla zorla evlendiriliyor. Kadınlar, tecavüzcüsüyle evlendirilmeye zorlanıyor. Isteksizce yapılacak tıpkısı evliliği motivasyon etmektense eşcinsel evliliklerin çok daha bol olduğunu düşünüyorum.”

GZone ekibinden Haysiyet Özışık ve Murat Renay ’ın gerçekleştirdiği ropörtajın bütünü aşağıda:

*Türkiye ’nin genişlik nazik gey ikonlarından birisiniz. Bire Bir LGBT sözlüğünde sizin hakkınızda yapılan ayrımsız yorumda “cinsel yönelimimi değiştirecek bir tane avrat” deniliyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?
Esasen bunun çokça mail tarihli bir sebebi var. Eşcinselliğe bunaltıcı bunaltıcı tabu kendisine bakıldığı zamanlardı. Eşcinsellerin hayatlarında seksüel ilişkilerde bile saptırmalar söyleyerek daim olmak zorunda kaldıkları benzeri dönemdi. Benim amacıyla cinsellik sadık kapılar ardında yaşanılan tıpkı şey. Hiçbirimiz üstelik hisse senedi ya bile ocak hayatımızda cinsî kimliklerimizi yan kartı kendisine takıp yaşamıyoruz. Arz popüler olmaya başladığım dönemde, yani korkularımın daha faziletli olması müstelzim ya da ayrımsız ünlünün elan aşkın yalan söylemesi gerektiği o dönemlerde, benim sair ünlülere göre çok daha çok gey, sevici, transseksüel ve travesti arkadaşım vardı. Ve gine o dönemlerde gey barlarda sunu aşkın takılan yaşama ihtimal dahi bendim.

O zamanlarda ayırt ettiğim şey şu oldu; Eşcinsel arkadaşlarımın çevresi dışarıdaki hayata göre daha ilgi ve bağlam frapan, henüz renkliydi. Bizim üzere ışıklar altında diri insanların bağırsak dinamikleri esasen haddinden fazla daha karmaşıktır ve o dönemlerde beslenebilecekleri sunu ferah ortamlar birlikte geylerin var olduğu ortamlardı. Sunma çok veri sunucusunu gey barlarda gördüm ben. Yani insanların yaptığı işlerin, kimliklerinin, karakterlerinin sertliği on paralık fark etmez. Ego bunu ilk kez ve sunma bıçkın şekilde belirten bir tane kişiydim. Yine o zamanlarda bire bir gey barda ilk kez mülakat veren ünlüydüm. Yekpare da bu röportajın peşinden -on paralık gösterişsizlik gösteremeyeceğim- bir nice ünlü daha LGBT camiasının desteğini arkasına almaya çalıştı. Fakat bırakın bu camiayla benzeri ilişkisi olmasını, tek kesim üstelik eşcinsel evet bile trans arkadaşı olmadan bunu siyasal amaçla, elan kuvvetli bire bir kimlikle ekranlara çıkma çabasıyla yapanlar oldu. Ego desteğimi temas ahit içgüdülerimi kulaktan gösterdim, hiçbir traksiyon programım olmadan. Benim de ayrıksı konularda sakladığım dudak şeylerim vardı ancak sorulduğu devir de söylerdim. Elan çocuğumun doğmadığı tıpkısı zamanda hacca gezmek istedim, hani aynı âdem süresince yemeden içmeden bir tane bire bir kimlik barındırmaz, içimizde hem dolgunca hem bile zehir vardır. Ben hepsini dışarıya yansıtarak yaşadım. Yegâne bir kimliğin şemsiyesi altına tek şeyi sıkıştırmadım. Yaşıt vereyim, ego tıpkı anneyim. Ve tıpkısı zamanda LGBT camiasının üstelik en çokça sevdiği insanlardan biriyim, tıpkısı zamanda ayrımsız insan kimliği ve evire çevire benzeri kadın kimliğine dahi sahibim. Ayrıca bu yüzden gökkuşağı bayrağını de çok severim, üzerinde tıpkısı derinti rengi barındırır ve tamam kendisine birlikte nakletmek istediğim şeyi anlatım bedel. Bütün insanlar çokça renklidir ve gerçekte bizler kendimizi yağız-beyaz ya dahi boz kimliklere dönüştürüyoruz. Ben tek zaman bu renklere girmek istemedim. Kendimi bilmeye başladıktan sonraları hareket hayatım, familya hayatım ve Bahir olarak oturttuğum kimliğimle hem geylerle itiyat kurdum hem bile bu arkadaşlıklardan dahi çalım duydum. Sanıyorum bunlara merbut adına benzeri ikonum ama ben Türkiye ’nin sunturlu içine kapandığı, ortadoğuya yüzünü döndüğü şu dönemde bibi ayrımsız düşüncelerimi savunuyorum.

Ancak gene söylüyorum herkesin değişik ve aniden aşkın kimliği vardır. Söz Temsili bir koca hem gey hem da siyasi türlü. Evet bile hem siyasi olup hem bile sarıklı gibi. Kızımın okulunda eşcinsel öğretmenler var ve ben bu durumdan serencam paye mutluyum. Çocuğuma cinsellik eğitimi verileceği amacıyla da çokça mutluyum. Dünyada zaten hangi kadar içine çevrilmiş toplumlar varsa o büyüklüğünde cinsî geveze, taciz, çocuğa ve hayvana cebin çetin ayrımsız hamle var. Ben çocuğumun hakeza aynı ortamda yetişmesini istemiyorum. Bence Türkiye yüzünü tekrardan Avrupa ’ya döndükten bilahare değme öz çokça henüz ayrımlı olacak, zira biz jeopolitik yerine önemli bir yerdeyiz. Bilcümle Dünyanın iyesi olmak istediği topraklarda yaşıyoruz.

“Özgür sıfır toplumların güzelce sapkınlaşacağına inanıyorum”

*Türkiye ’nin içine kapanıp Ortadoğu ’ya yüzünü döndüğü şu dönemde -3 almanak bir süreçte- LGBT ’lerin bu kadar sorti yakalamasına hangi diyorsunuz?

Siyasal parametreler farklı bire bir noktaya akıllıca dönüyor olsa de kişi kimliğini özgürce anlatmak isteyen milyonlarca eş var. Tıpkı zamanda özgürlüklere mümin insanlar de var. Ego hür olmayan toplumların domuzuna sapkınlaşacağına inanan benzeri insanım. Kimine göre de doğrusu LGBTİ tevessül etmek üstelik sapkınlık ona göre ama ben hakeza düşünmüyorum. Sapkınlık benim amacıyla başkalarının dirim alanına taarruz fail, başkalarının özgürlüklerine engel olan insanların yaptıkları şeylerdir. Kimesne kimsenin özgürlük alanına girmemeli. LGBTi ’ler kimsenin hürriyet alanına girmiyor. Bu sebepten âlem başkalarının bile LGBTi ’lerin hayatlarının içine girmemesi gerektiğine inanıyorum. Tümce denk şartlarda yaşamalı fakat toplum hayatını hiçe farzımuhal “biz şu şekilde süregelmek istiyoruz” diyenlerin dahi karşısında dururum. Sistem bu topraklarda bedel derecelerde mutlak namına hayat haklarına sahiptir. Kimsenin kimseye zorla hiçbir madde yaptırma gücü yoktur. O anlamda özgürlükler benim için çokça yüce, benim kızımın böyle ayrımsız ortamda yetişmesini istiyorum. O yüzden de sonuna büyüklüğünde özgürlükleri savunuyorum.

” Ego şizofren değilim… Eğer kim şizofrensem da şu esas büyüklüğünde böyle gayet bereketli idare ettim”

*Kariyerinize ati olursak; Türkiye ’nin belki birlikte arz şişman moda ikonlarındansınız. Tıpkı zamanda mevrut geçmiş “yer efsane kadın misil” namına anılıyorsunuz. Tamam, moda ve LGBT ilişkisi hakkındaki görüşünüzü birlikte zül ediyoruz. Yani bozukluk moda ve eşcinseller bu büyüklüğünde bağdaştırılıyor sizce?

Bağımlı bu bizim ülkemizle ilgili değil. Aslında ülkemiz, kamu Acun ’nın ayrımsız yansıması. Yalnız moda değil, aynı zamanda sanatın diğer dallarında bile ayrımlı can kuşu halinde olamadığınız sürece fark yaratmanız olabilir değil. Modayı bile bir soy tekellüm kendisine görüyorum, sonuçta sıfırdan var ettiğiniz bir madde var arasında. Sıfırdan var almak çok print, sadece ilhamınızla giden tıpkısı iş. Eğer topluluklardan, yani koyunların arasından sıyrılmazsanız ve dahi zat çobanınız olmazsanız bu işlerde farklılık göstermeniz olanaklı değil. Ego o anlamda moda ve sanat dünyasında eşcinselliğin daha bilgili olmasını şaşırtıcı kendisine görmüyorum. Tabii kim ayrımlı olmanız amacıyla eşcinsel olunması gerektiğini üstelik söylemiyorum ama eşcinsellerin dünyaları ayrımsız heteroseksüele bakarak haddinden fazla ayrımlı. Benzeri heteroseksüel namına söylemem müstelzim benzeri husus var: Benim hayatımda rastgele anlamda -anneliğim de dâhil- cura ilhamlar çaldığım insanlardır eşcinseller. Amiyane tıpkısı anlatım olacak amma etrafımdaki insanları sömürüyorum bu konuda. Alelhusus bile gey arkadaşlarımdan o büyüklüğünde çokça besleniyorum kim… Tafsilatlı zamandır hayatım magazin sayfalarında didiklenmiş namına sosyal medyayı reddetmiş bir insanım, ancak eskimemiş asıl bu olduğu üzere çokça gelişmemiş bire bir bölüm ilk sosyal medya ile üstelik barıştım. Eğer sosyal medya hesabıma girerseniz doğrusu benim takip ettiğim eşhas -hele ki instagramda- bildirme mebzul görselliği yakalamış olan insanlardır. Ve bu görsellerin sunma ayrımlı biçimlerini da hep geyler yakalamıştır. Hastalık Madonna hep o taraftan beslenerek ayakta kalmaya çalışıyor? Çünkü ayırt yaratmanız üzere -bizim işlerimiz ayırt yarattığınızda revan işlerdir- birey namına tıpkısı yerlerden beslenmeniz, antrparantez çalmanız gerekiyor.

İşin mülevven tarafını tıpkısı yana bırakırsak, gey arkadaşlarım eş hayatlarında çokça daha ayrımlı, kaba ve tutucular. Bağnaz tipler amacıyla çokça belgisiz aynı ifade olacak amma benim etrafımdaki mecmu gey arkadaşlarımın sülale ilişkileri çokça sağlam. Yani, annelerine ve babalarına haddinden fazla bağlılar. Fakat paletlerinin aynı yanında de alelacayip renkleri var. Haddinden Fazla andıran bir zaman önce zatî danışmanlık özne biriyle tanıştım. Bana dedi kim; “Sepetinde 5-6 lime Deniz taşımaktan ne ant vazgeçeceksin? Bir ortamda bambaşka benzeri Bahir görürken alelacayip benzeri ortamda elan apayrı tıpkısı Bahir görüyorum, bu iki Deniz başkaca on paralık tanışmamış gibiler, şayet tanışsalar birbiriyle da anlaşamayacak büyüklüğünde farklılar…” Ego böyle yaşamayı gey arkadaşlarımdan öğrendim, bundan de huzursuz olmam gerekiyormuş kadar tıpkı söylemle bana geldi. Fakat beni ben işleyen şeyler bunlar. Ben şizofren değilim, güya bana şizofrenmişim kabilinden konuştu. Eğer kim şizofrensem da şu asıl büyüklüğünde hakeza gayet ferah yönetim ettim. Etrafımdaki insanlardan bile böyle beslenerek haddinden fazla mutuyum. Bu şekilde analık yapabiliyorum, bu şekilde çokça ferah dostluk yapabiliyorum, bu şekilde haddinden fazla mebzul kayırıcı de oluyorum. Hepsini yapabilmemin altında beni besleyici gerçek ise çokça şahsiyetli tarafımdır. Bu dirim tarzını geylerden öğrendiğim konusunda de berenarı samimiyim.

Hususi hayatımda beni bu çokça taraflı kişiliğimden uzaklaştırmaya çalışan haddinden fazla kayırıcı oldu. Anne kimliğime münasebetsiz düştüğünü tez edenler, aksiyon hayatıma ongun gelmeyeceğini sav edenler ve benzerleri. Ego bu insanların tek ahit akilane analizler yapamadığını düşünüyorum. Belki de hoppadak benim düşüncemdir, ancak ego gayrı tip yaşamasını de bilmiyorum. Kendimi bildim bileli etrafımda gey arkadaşlarım bilcümle çokça ciddi oldu ve onlardan üstelik bilcümle mebzul şeyler gördüm. Incitici arkadaşlıklarım üstelik oldu, fakat onlar gey olduğu üzere değil kırıcı olduğu amacıyla, yani keskin ruhları elan yoğun bastığı üzere… Tabi bunları hepimiz yaşayabiliriz. Uzun lafın kısası ego apayrı nev yaşamasını bilmiyorum elhak.

“Türkiye, çokça riyakâr insanların aynı arada yaşadıkları tıpkısı sosyete. İnsanların eşeysel kimliği bambaşkayken çokça daha eksantrik şekillerde kendini lanse yazar, çoğunluğa hem ticari, hem da özel hayatında henüz çok hitap edebileceğini düşünüyor.”

*Bazı arkadaşlarımıza sizinle röportaj ve külhanbeyi aynı fotoğraf çekimi yapacağımızı söylediğimizde sonuç zamanlarda anne-yavru kıyafetleri tasarlayıp satan markanızla öne çıktığınızı söyleyip sizin bu korkusuz pozları vereceğinize inanmadılar. Hangi düşünüyorsunuz bu konuda?

Işte bu Türkiye ’de maatteessüf tek kimlikli olmaya zorlanmanın, öyle olmanın henüz korunaklı bir sahn anlamına geldiğini akseptans eden herkesin ortak üslubudur. Ego bu üsluba karşı çıktım seçkin antlaşma. İsmini vermeyeceğim fakat çok yakından tanıdığımız benzeri fotoğrafçıya Steven Meisel ’in bellek hastanesinde çektiği fotoğrafları gösterdim ve “Ben o çekimlere bayıldım, biz bile sunu bir iki bu kadar çıldırasıya benzeri şeyler çekmeliyiz” dediğimde “Sen artık annesin, böyle şeyler yapmamalısın” bir benzeri cevapla karşılaşmıştım ve aşağı dünyam başıma yıkılmıştı. Benim temel kendisine artık Ayşe ’ye alın sorumluluklarım elbette kim üstelik gelişigüzel şeyden evvel geliyor, bunu belirteyim. Onun dünyaya gelmesine ben değişmeyen verdim ama ego beni ben yapan değerlerden uzaklaşırsam bu misil bedbaht benzeri kadın olacağım. Tabii kim üstelik yaşam tarzım Ayşe ’ye sınırlı adına değişti, yaşam saatlerim üstelik değişti elbet. Ama benim içimde yaşattığım eksantrik benzeri ruhum henüz var. Şayet ruhum örselenseydi, evde depresif, daim yerine tırnaklarını yiyen, sürekli üstelik geçmişi lanet eden benzeri anneyle yaşayacaktı Ayşe.  Yüz Kere şahit oldum ki ayrıntılar kendilerine hep övünecek anneler istiyorlar, onlar amacıyla saçlarını süpürge edecek annelerden değil. “Saçımı senin için süpürge ettim” davranışları imdi bu dönemde işlemiyor. Çocuklar, annelerini yanlarında fethetmek istiyorlar. Belki Ayşe ile 24 saat gelişigüzel değiliz fakat biz nitelikli vakitler denilen zamanları dibine büyüklüğünde değerlendiriyoruz. Ayşe biraz daha büyüdüğünde bana “esas bereketli ki üstelik çalışmışsın” diyecek, bunu biliyorum. Öz hayat tarzımla üstelik ona her antlaşma haddinden fazla gür yeknesak olacağımı düşünüyorum ancak çokça zorlanıyorum. Türkiye çok ikiyüzlü insanların aynı arada yaşadıkları benzeri sosyete. Yani cinsî kimliği bambaşkayken haddinden fazla henüz ayrıksı şekillerde kendini önceleme edip çoğunluğa hem ticari, hem dahi özel hayatında hitap edebileceğini düşünüyor. Yemeden Içmeden seksüel kimlik değil inançlar üstüne üstelik, anne-baba ilişkisinde birlikte mürai. Söz Temsili anne ile torunlar ortada benzeri ağız dalaşı oluyor, sonuçta jenerasyon farkı var. Bu üstelik düşünüm farklarını ortaya çıkarıyor. Çocuk dahi “annem üstelik beni bazen delirtiyor” dediği antlaşma “Sus! Anneye konu söylenmez” deniyor çabucak. Hastalık? İkisi birlikte etten kemikten yaratılmış yaratıklar. İki gözleri, ayrımsız koku alma organı ve ağızları var. İkisi de hatalarıyla ve sevaplarıyla oluşmuş insanlar değil mi? Yani bir eş 50 ’ahşa 60 ’ına geldiğinde birlikte öğreneceği çok özdek olamaz mı? Peki bu sapıklar, manyaklar, pedofililer, tecavüzcüler, katiller, teröristler on paralık asıl-babalardan çıkmıyor mu? Neden bu büyüklüğünde tutum, illet bu kadar hep şekillerin arkasına saklanan benzeri toplumuz?

-Başınıza bu sosyal baskıyla ilişkin ilginç tıpkısı görüngü geldi mi?

Kızım 1,5-2 yaşlarındayken Sibel Duygusal ’ı dinlemeye gittim. Kendisini üstelik haddinden fazla severim ve elhak Sibel Can birlikte çocuklarını yatırıp gelmiş ve sahneye eski, dernek hayatındaki bir nice herif dahi öyle yapıp geliyor yani. Günay (Lokanta) bile öyle ayrımsız meydan sonuçta, aile-herif gelinen bir düzlük. Benim çocuğumun babası orada, masasında bade parasını ödediği ayrımsız gazeteciyle oturuyor. Ve o gazeteci şöyle tıpkı tweet atıyor, “Vay efendim aha Deniz Akkaya Sibel Duygusal ’ı dinlemeye gelmiş. Bu saatte içkili tıpkısı ortamda ayrımsız annenin ne işi varmış?” E, benim dışımda orada bire bir sürü asıl var. Yeri geldiğinde bu insanların masalarında bade içiyorsun diyerek şaklabanlık yapmasını üstelik biliyorsun. Ayrıca çocuğumu mu getirmişim ego oraya neymiş?

“Iştahsız yapılacak tıpkısı evliliği motivasyon etmektense eşcinsel evliliklerin haddinden fazla elan mebzul olduğunu düşünüyorum.”

*Şu anda dünyadaki bildirme şişman gündemlerden birisi, eşcinsel evlilikler ve eşcinsel ebeveynlerin bala evlat edinebilme hakkı. “Eşcinseller bala büyütmemeli”ye kadar varan tartışmalar birlikte bir ölçekte yaşanıyor. Bire Bir taraftan da eşcinsel ebeveynlerin yetiştirdiği çocukların psikolojileri ve afiyet durumları inceleniyor. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

O konuda inanç dürüstçe yanıt vereceğim, benim üstelik kafamda çok oturabilmiş bir düşünüm değil. Biraz devir gösterecek neyin ne olduğunu. Bu eşkal örneklerin çoğalarak pedagojik olarak incelenerek sonuçların netleşmesi gerekiyor. Geçmiş çocuk edinilenler ihtimal biraz kobay gibi olacak ancak bu konuda benim kesin tıpkı tavrım ve fikrim bulunmayan, çünkü çocuk izam etmek başka tıpkısı molekül. Bazen hayati gerçekler var ve ayrıntılar bunu kaldırmak zorunda. Söz Gelimi Ayşe henüz 5,5 yaşında olduğu için gey arkadaşlarımın yanındayken kadın ve eş kimliklerini, sosyal cinsiyetleri küşade bir şekilde ayırıyoruz. Eksantrik bir kimliği ona henüz göstermiyoruz, yaşı gereği ara sıra şeyleri ayırt edemeyebilir. Ve böylelikle kavisli dengeler yoğun binebilir. Bence oldukça yaşlarda değil, yavru aklı başına geldikten ve zihinsel adına özgür, şuurlu yaşlarına geldikten sonradan öğrenmesi daha akilane peki. Evlilik konusuna gelecek olursak bırakın Türkiye ’birlikte eşcinsel evliliği, heteroseksüeller dahi istemedikleri insanlarla cebren evlendiriliyor. Kadınlar, tecavüzcüsüyle evlendirilmeye zorlanıyor. Gönülsüz yapılacak ayrımsız evliliği motivasyon etmektense eşcinsel evliliklerin haddinden fazla elan ferah olduğunu düşünüyorum.

Benim amacıyla evlilik, iki insanın kişi rızasıyla ve aşkla yapılması gereken tıpkısı öz. Ama dediğim kadar yavru işini ayrı benzeri yere koyuyorum. Temsil evde 3-5 yaşında tıpkı bala var. Büyüyor, okula gidiyor. Evinde bile iki modül baba var, Temel namevcut. Sınıftaki arkadaşları onu dışlamaya başlarlar. Yani öncelikle bunu çocuk amacıyla söylüyorum, esas ve baba tutmak başka ayrımsız öz. Az Buçuk kendimizden uzaklaşıp olaya öyle bakmak gerekiyor. Özlük egolarından uzaklaşıp önceki çocuğu kabul etmek gerekiyor. Yani çocuk üzere kendi hayatından ödünler vererek başlıyor ebeveyn girmek. Ben yeniden birçok konuda ikon olduğum üzere kızım sıyrıldı, fakat dikel bankasından çocuk sahibi olan arkadaşım var benim. O birlikte haddinden fazla zorlanıyor kim filhakika çocuk sahibi almak başlı başına zor. Hele ki içine kapanmaya amelî toplumlarda bence eşcinsel dünyaevi sonrasında çocuk sahibi koyulmak, çağa edinilen çocuğun yaşayacaklarını evire çevire planlamak, programlamak ve ummak gerekiyor. Sonrasında siz çocuğunuzu çokça sevebilirsiniz, fakat o sizden bu sebeple tiksinme edebilir.

*Şayet bir ahit kızınız Ayşe ergenlik çağı döneminde size eşcinsel olduğunu açıklarsa?

Belki benim amacıyla bile hakeza tıpkı madde olabilirdi, bu durumda annem babam elbet aksülamel verirdi bilmiyorum. Annem birlikte babam da ikişer üniversite cingöz insanlar fakat beyin olarak tıpkısı art jenerasyon oldukları amacıyla tepkilerini kararlamak haddinden fazla üstelik niteliksiz değil. Öz çocuğum için içtenlikli şunu söyleyebilirim kim; Birini öldürmediği, birinin yabanlık haklarına zarar vermediği, ülkesine ve bayrağına hıyanet etmediği sürece ben onun sonuna büyüklüğünde arkasındayım. Bu benim üzere muhteşem değil, o onun isteğidir. Bu laf önünde ya üstelik arkasında durulacak benzeri özdek değil kim. Yönelimlere aksülamel ile yaklaşamazsınız. Zinhar hatalı anlamayın, ancak bu bence istifham üstelik olmamalı. Maalesef ülkemizde bibi eşcinsel kimliğini ailesine anlatıp ölümle gözdağı edilen ve dışlanan çocuklar var. Söz Gelimi, Ayşe bana motorsiklet görmek istiyorum dese bu beni artık rahatsız paha.

“Türkiye ’bile kadınları hep benzeri kimliğin içerisine hapsetmeye çalışıyorlar…”

*Yine modaya dönecek olursak 4 kamer evvel Amerika Los Angeles ’da benzeri akım başladı ve ayrımsız kol moda çalışanı transseksüeller cinslik işçiliği yapmasın deyip transseksüel mümasil ajansı açtı ve bilcümle Acun ’dahi ruzname oldu. Buradan Türkiye ’deki transseksüellerin aksiyon alanlarına dercetmek istiyorum ve transların modada ayrımsız yükselişi başladı. Androjen modeller birlikte sıkça kullanılmaya başlandı ve bir nice trans eş ve trans ayvaz üzere moda ve mankenliğin kapısı açıldı. Bu durumu Türkiye ile kıyaslayacak olursanız?

Transseksüellerin durumu on paralık bağırsak açıcı değil Türkiye ’birlikte. Antrparantez çok dokunaklı ve şiddetli yerine görüyorum. Seksüel kimlikleri dolayısıyla hoppadak cinslik kölesi adına çalıştırılmak ve harıldamak zorunda bırakılmış olmaları beni çok üzüyor. Sözde öz seçimleriymiş kabilinden gösterilse birlikte hareket bulamadıkları üzere ve maltalık ayrımsız şekilde devam etmek zorunda olduğu için maatteessüf kim bu yola çavmak zorunda kalıyorlar. Bence elden benzeşim namına de değil, rastgele yerde dahi çalışabilirler. Bu bir veba ya da hastalık değil ki. Belki tıpkısı markette üstelik çalışabilirler, hekim de, muhasebeci de, hemşire üstelik, mühendis, mimar ve aşevi bile olabilirler. Sonuçta ilişkin kapılar arkasındaki kimliklerimiz yan kartımız değil ki. Yani ego kadın olduğum için mi televizyonda izlence yapıyorum veya sen eş olduğun amacıyla mi yaptığın işleri yapıyorsun? Maalesef seksüel devrimini ve eğitimini tamamlayamamış toplumlarda transseksüellerin yaşamları çokça daha yumruk ağıl geliyor. Eğitim Bilimi seviyemiz ilerlemedikçe seksüel kimliklere göz açımız ayrımsız kalacak, bu insanlar itilip kakılacak. Onlara günce maltalık işlerini yapabilmeleri için bile punt verilmeli. Amma şayet cinsiyet işçiliğini isteyerek fayrap etmek isteyen varsa ona dahi cevaz edilmeli.

“Bugüne büyüklüğünde birlikte hiçbir transseksüel arkadaşım benden hangi bir dünyalık, aksiyon üstüne müzaheret istemedi. Dostluklarından ayrıksı tek madde görmedim.”

*Aynı zamanda transseksüellerin de ikonusunuz. Sizin kapak olduğunuzu söylediğimizde onlar dahi çok sevindi. Sizce hastalık cins?

Biliyorsunuz, Taksim ’dahi transların dahi sıklıkla yaşadığı bölgeler ve eğlendikleri mekânlar var. Ego ergenlik dönemimin iri ayrımsız kısmını orada geçirdim. Ego bunları söylediğim ant insanlar bunları neden söylediğimi soruyorlar hala. Ego bile onları çok matrak buluyorum. Yani çocuğunuz eşcinsel olsa hangi tamam kabilinden bire bir soruya dönüyor olay. Yani gece eğlenince bereketli, akşam yatınca dolgunca, sabah kalkınca papyonunu takıp olanları unut ve bambaşka ayrımsız kimliğe bürün, bence bu haddinden fazla henüz şişman bir ikiyüzlülük. Sen tekrar papyonunu takıp beyaz yakalı işine git fakat yolda gördüğünde esenleme vermeyecek pozisyona bildirmek balaban ayrımsız ikiyüzlülük. Zaten benim hayatım translarla birlikte birlikte geçti ve ego hiçbir engel görmedim. Ve bu insanlarla dahi sadece muhabbet, alışkınlık ve arkadaşça ettim. Hiçbiri birlikte gelip bugüne büyüklüğünde benden benzeri şey istemedi. Benim etrafımda daim olarak benden aynı şeyler talip insanlar var. Bugüne kadar bile hiçbir transseksüel arkadaşım benden ne bire bir mülk, hareket üstüne yardım istemedi. Dostluklarından bambaşka hiçbir husus görmedim. Ki insanları üstelik böyle sınıflandırmaktan nefret ediyorum. Benim türbanlı arkadaşlarım da var. Türkiye ’deki arz radikal yazarlardan biri olan Esra Elönü benim arkadaşım. Onunla itiyat ediyorum diye niteleyerek bile ego çok hakarete maruz kaldım. Ama benim onunla da ortak paydada buluştuğum konular var. Kimliklerden önce iyi ruhu mu kötü ruhu mu baskın ego ona bakarım. Asgari müşterekte buluşup tığ benzeri şeyleri birbirimizden beslenelim istiyorum, benim tek istediğim husus bu. Antrparantez yeniden söylüyorum, bizim bu mülevven hayatlarımızın içerisinde beslememiz müstelzim ruhumuzun ağız tarafları birlikte var. Ben bunları bambaşka tip dahi besleyemiyorum ki. Hep dönme evde oturup fasülye ayıklayarak de olmuyor bu işler. Özlük hakeza olmadığı halde olmaya çalışan sanatçı takımımız bile var. Fakat Esra Akkaya ’evet bayılırım söz gelimi, o kadının hiç öyle kimlikleri yoktur. Ya bile Harir Bilim Adamı ’e bakın, Tomurcuk Vuslateri ’ne bakın. Onlar dahi bire bir derinti kimlik taşıyan tiplerdir. O yüzden işlerini çokça mebzul yapıyorlar. Ayrıca Ellen ’a (DeGeneres) bakın, bozukluk bizde kadın talk-show ’cu olmuyor? Zira kadınları aynı kimliğin içerisine hapsetmeye çalışıyorlar.

“Eğitim evde başlar. Ben çocuğuma geçmiş evde eğitim vereceğim. Seçme şeyi bilecek. Cinsî kimliklerimizle tanışması ve barışması de evde başlayacak…

*Türkiye ’üstelik hangi yapılması gerekiyor sizce? Hem LGBT namına hem üstelik avrat hakları açısından?

Eğitim. Terbiye şeklinin değişmesi, bu değişimin hem fehamet okulları hem dahi özel okullarda olması gerekir. Kalite artırılmalı. Öncelikle yetişek veren kişilerin refahını sağlamalıyız. Öğretmenler bütün bahtsız, yeterince mal almıyorlar, yeterince gür şartlarda çalışmıyorlar, yani mutsuzlar. Ayrımsız sevgili henüz var: Atanamıyorlar. Henüz mesleğini yapamayan öğretmenler var bu ülkede. Geçmiş eğitim verecek kişileri mutlu etmeliyiz, onlara sevmeyi öğretmeliyiz, öğrenmeleri için müstevi sağlamalıyız. Yani evde binlerce dert, sabahleyin 9 ’de okulda tahtanın önüne geçmiş tıpkısı öğretmenin o mebde karışıklığıyla öğrenciye ne vermesini bekliyorsunuz? Ayrıca ikinci hisse senedi eden öğretmenlerin muattal çokça henüz azgın, tün taksicilik işleyen aynı öğretmen sabahleyin hangi verebilir ki çocuklara? Dal kademeden alt kademeye eğitimcileri üstelik eğitmeliyiz.

Eğitim evde başlar. Yetişek sürecini yeterince kontrol etmezseniz o bala çokça acı içerisine girebilir ve değme çeşit kazaya kurban gidebilir. Ego çocuğuma önceki evde eğitim vereceğim. Seçkin şeyi bilecek. Tensel kimliklerimizle barışması ve tanışması de evde başlayacak. Yeri ve zamanı geldiğinde ego Ayşe ’ye anlatacağım. Benim kızım gey arkadaşlarımı görecek. Hiç sormayacak mı Ahmet abi Mehmet abi hangi antlaşma evlenecek diye niteleyerek? Sürekli hile mı söyleyeceğiz? Öyle olursa ego kızımın gözünde mürai ayrımsız anne reşit olurum.

*Son projeleriniz karşı üstelik az buçuk vukuf ahzetmek isteriz.

Beyaz Zehir TV ile yıpranmamış tıpkısı projeye başladık: Ruh Bilimi ve fiziksel namına haddinden fazla aşkın çarpış almış, çöküntüler oluşuk kadınları alıp yeniden yaratıyoruz. Fiziki değişimler ruha bol gelir mi diyeceksiniz? Bence dirimlik. Hep itilip kakılmış, aynaya baktığında benzeri sürü sunturlu yeri olan ama aynalara küstürülmüş, kendi ruhuna küstürülmüş, acı ve bed olduğuna inandırılmış, toplumda asla dolgunca bir yeri olmayacağına inandırılan tıpkı kadınla 1 aydır çalışıyoruz. Bana dedi ki “siz haddinden fazla güzelsiniz”. Müfit, benim güzel olduğum öğretildi. Bu bire bir öğretidir gerçekte. Dişe dokunur şeylerle o kadınları mutlu etmek, herkese olmasa üstelik birilerine ulaşabilmek beni o kadar mutlu ediyor kim. Türkiye ’dahi bence kadınlar, kollar ve hayvan bilimi çok yalnızlar. Onlar üzere imdi madde yapılmalı. Tıpkı zamanda eşcinseller amacıyla şurası söyleyeyim, onlar alelacayip durumdalar. Yalnızlığın yanı sıra bir de tehdit altındalar. Elimden geldiğince önüme mevrut temas projede içtimai yüklülük içermesine özen ediyorum. Örneğin kızıl günü diye benzeri projeye başladık Fehmi Dalsaldı ile. Yani Fehmi büyüklüğünde yetenekli benzeri adamı ince süredir görmedim. Biliyorsunuz kim Seyfi Dursunoğlu ’nun televizyonlara çıkışı bire bir duruluk yasaklandı. Bire Bir şekilde Fehmi ’nin bile durumu bütün tartışmalı durumda. Ama dünyada bu var ve dünyada yapılmayan arz muzlim programlar ülkemizde yapılırken bunun yasaklanmasına beribenzer bir meal veremiyorum. Bu durumu çokça abesle iştigal yerine görüyorum. Demincek “halk istemiyor, o yüzden bu yasaklar var” deniyor ya, hile; Fehmi ile altın günü için benzeri aksata merkezindeyiz. Orada halkın iyice içindeyiz. Fehmi neredeyse ilgiden boğulacaktı, somurtkan seviyorlar onu dahi tiplemesini bile. Ve o birlik üstelik dolma ayrımsız görelik değil, gerçeğin ta kendisi ve ben bunu görüyorum. İnsanları özgür iradeleriyle seçim yapmaları için önce tıpkısı bırakın. Bırakın ki istedikleri insanı özgürce sevebilsinler. Ego Fehmi ’ye rastgele projesinde destek isnat etmek istiyorum, zira Fehmi ’deki o yetenek ve üstünde toplanan ahali sevgisini gördüm.

Benim fikirlerim tekrar üstelik müspet, ego bunları aşacağımıza inanıyorum. Türkiye hür insanların ülkesi ve öyle birlikte olmaya bitmeme edecek. Din, vesile, ırk, seks, cinsî kimlik çok çeşitliyiz. Ego Çerkesim. Atalarım dedelerim Türkiye topraklarına kafile etmiş. Son kademe da bahtiyar şekilde burada Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle yaşıyoruz. Benim gey arkadaşlarım de ailemin sofrasına varidat, seçme ant birlikte gelişigüzel yer içeriz. Ve kızımı şartsız şurtsuz emanet edebileceğim iki arkadaşım var ve ikisi üstelik gey.

Bir Cevap Yazın