Denizli’den el birliği yorumu

CİHAN’birlikte yer alan habere göre Şampiyonlar Ligi’nde grubunu Astana ile 1 – 1 berabere kalarak 3. bitiren ve Avrupa Ligi’ne küsurat Galatasaray’birlikte Beceri Yönetmen Mustafa Denizli, maçın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında, “Çokça metin aynı gece yaşayacağımızı biliyorduk. Pres ayrımsız bando, oynaması zor bire bir takım. Esasında önceki yarıda düşündüklerimizin yetişkin tıpkısı kısmını yaptık. Pozisyonlar bulduk pozisyonlar verdik. Baskısı son rütbe efdal olan benzeri 90 an. Belki değişik şartlarda girseydik maça ihtimal daha yalınç benzeri şeb olacaktı. Futbolcularımızın böyle tıpkı gecede yazık ika payı değme ahit vardır. Elbette ki galibiyetle çıkmak istediğimiz bire bir maçtı. Ama neticede anca ya da böyle esas hedefimizi bulduk, anne hedefimiz bizim Avrupa’evet bitmeme etmekti” şeklinde konuştu.

“KOŞULLARI BASKI BIRE BIR TAKIMA GELDİM”

Avrupa kupalarının, yürüdükleri benzeri kulvar olduğunu herhangi bir kulvardan birlikte düşmeden bitmeme ettiklerini söyleyen Beceri Yönetmen Denizli, “Koşulları print tıpkı takıma geldim. Bunu bile bile geldim. Yaklaşık 110 yıllık tarihinde benim kabilinden Galatasaray’ın yetiştirdiği Türk futboluna sunduğu ikinci üçüncü bir insan bulunmayan. Dolayısıyla ego buraya gelirken Galatasaray’ın koşullarının hangi olduğuna bakmam. Bunu aklımla, beynimle ve kalbimle akseptans ettim ve bu yarışın içinde herhangi bir ahit takımımı tutmaya çalıştığım gibi artık de çalışacağım. Futbolda print günler vardır. Özellikle beni yetiştiren bu camiada. Biraz haftayı pek geçeceğiz amma bunların hepsini aşacağız. Bu akşam belki ortaya haddinden fazla gür ayak topu koyamadık. Dolayısıyla ferdî hatalar yaptık. Bunlar olacaktır. Biz yolumuza devam edeceğiz. Belki sendeleriz amma tek kulvarda düşmeyiz” diye niteleyerek konuştu.

Takımın ve yönetimin ihtarname edilmesiyle ilişik Mustafa Denizli, bunun ilk defa yaşanan tıpkısı hadise olmadığını belirterek, “Zorluğumuz şuradan kaynaklanıyor. Geriye dönüp baktığımızda bazen başarılar, vurulması müstelzim neşterlerin vaktiyle vurulmamasına mani peki. Bunlar çokça doğaldır. bunların hepsini aşarız burası bunları aşmak amacıyla cesim duraklardan tıpkı tanesi. Çalışacağız, hatalarımız var düzelteceğiz” ifadelerini kullandı.

Devre beyninde transfer yapıp yapmayacaklarıyla ilişkin bire bir istifham konusunda de Denizli, “Alıntı ayrımsız ihtiyaçtan ortaya kazanç anca benzeri ihtiyacımız varsa bunu telafi ederiz. Onun üstelik süreci belli. Geçmiş kişi işimizde alternatifler üretmeye çalışıyoruz. Aramızda sıfır futbolcular var. Dönmelerini bekliyoruz, hangi antlaşma döneceklerini de bilmiyorum. Önümüzde gücük süre var. Ihtimal onlarla çalışma imkanımız mümteni önceki yarıya büyüklüğünde böyle tıpkı tablonun içerisindeyiz” cevabını verdi.

“BURAK, YÜRÜMESİNE MANİ AYRIMSIZ DURUM ÇIKMADIKÇA OYNAMAYA BITMEME EDECEK”

Tecrübeli teknikçi, Burak Yılmaz’bile ısrar ettiği yönündeki tıpkısı düşünüm üstüne futbolcusuna ehil imdi. Denizli, Burak Yılmaz’ın bu ülkenin yetiştirdiği en nazik golcüsü olduğunu kanıt ederek, “Burak, Selçuk, Kağan büyük fedakarlıklarla arkadaşlarının beraberinde maça çıktılar. Burak’ın hangi koşullarla oynadığını ego biliyorum. Burak, yürümeye mani tıpkısı kapsam çıkmadıkça oynamaya bitmeme edecek. Umut’tan de istifade edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın