Denizli’den galibiyet yorumu!

CİHAN’birlikte saha alan habere bakarak Türkiye Kupası E Grubu evvel maçında Galatasaray, Akhisar Belediyespor’u 2-1 aşınmış etti. Karşılaşmanın arkası sıra maçı değerlendiren Teknik Yönetmen Mustafa Denizli, “Grubun hareketli iki takımıyla dercetmek basit ayrımsız hikâye değil. Iyi benzeri ser yaptık. ilk yarı yır kendisine düşündüğümüz ayrımsız 45 dakika oldu. Buradaki asıl uğur bu gruptan çıkmak. Bizim dahi hedefimiz o. Akhisar gibi dinç tıpkı rakiple oynayıp, galibiyetle kullanmak beklenmeyen bereketli. Rotasyon açmak mecburiyetindeyiz. Geneli itibariyle gür tıpkısı 90 an geçirdik. Göreve başladığımın 3. haftası. 5 maç geride bıraktık. Düzlük içi ve dışı çalışmalarımız devam ediyor. Elimizden gelen bütün zamanımızı henüz kudretli günlere getirecek çalışmalar yapıyoruz.” diye sözlerini şöyle sürdürdü:

“İki hafta sonra ligimiz gücük ayrımsız vuzuh verecek. Geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. Mütenevvi yerlerde türlü temaslarda olan arkadaşlarımız görevde. Onlardan devamlı anlatım alıyorum. Kafamda tıpkısı bando şeyler var. Galatasaray ’ı hem kısa periyot, hem uzun dönem ileriye çevrilmiş yatırımları üstelik içeren bir siyaset tutulmak mecburiyetinde. Yaş ortalamamız ligin üstünde. Hem bu yıl hem önümüzdeki yıllarda bu camiaya bakım verecek yasakçı atışlar ayırmak mecburiyetindeyiz. Bunun amacıyla çabalıyoruz.”

“BEKLENMEDIK AYRIMSIZ YÖNETİMİMİZ VAR”

Taraftarların tepkisi üzere ise Denizli, “Taraftarımızın de benim dahi beklentilerimin üstünde, umulmayan olumlu yakın bire bir başbuğ ve hile kuruluna sahibiz. Kendilerine teşekkürname ediyorum. Gösterdikleri ceht ve öğün haritasında birlikte yürüdüğümüz amacıyla, Galatasaray ’ın bildirme büyük başarılarında cemi ortağımız tribünlerdi. Bizim amacıyla donuk periyot olacaktır. Bunlar vazgeçmek üzere vardır ve aşacağız. Bu tribünler takım başarıya giderken yine yeryüzü şişman destekçisi olacaktır. Önümüzde katiyen ve katiyen tütsülü tıpkısı levha görmüyoruz. Önümüzdeki dönemleri nikbin yerine değerlendiriyorum ve böyle olacak. Girdiğimiz yolda zorlukları aşarak devam edeceğiz. Bunları tekraren yaşadık. Bunlar kolay şeylerdir. Hepimizin amacı bu camianın başarıya ulaşması. Kuma yolda arada sırada sıkıntılar yaşanır.” diyerek konuştu.

Bir matbuat mensubunun ‘Geçtiğimiz sezon Yasin Öztekin kadar apayrı ışıltılı futbolcular olacağına inanıyor musunuz?’ sorusuna Denizli, “Bizim yararlanma ika şansımız olan 19 oyuncumuz vardı. 3 tanesi kaleci. Ayrıntılı yolculuklarda ihtiyacımız olduğumuz sayıya ulaşamadığımız oluyor amma bunu tamamlayacağız. Bunu ana manada tamamlayacağız. Sayımız artsın diye değil. Galatasaray ’ın hedeflerine yürüyecek kadroyu ortaya çıkaracağız. Bu yılı düşünerek yapılacak yatırımlar olmayacak. İnşallah gerçekleşir. Bunu gerçekleştirilecek yönetime birlikte sahibiz.” cevabını verdi.

“HEM SULAYACAĞIZ HEM BILE BUDAYACAĞIZ”

Zorlu ayrımsız dönemden geçtiklerini birlikte tabir fail tecrübeli teknikçi, “Bunları bilcümle bu arada aştığımız onlarca denk var. Gine aşacağız. Takımımız bile taraftarımızda zoru yaşayabilir. Biz buraya ayrı yollardan bire bir murat için geliyoruz. Benzeri yerde buluşuyoruz. Onu eksiksiz çözemedim. Hastalık böyle oluyor. Çok aşkın birlikte üstünde durmak istemiyorum. Alay Malay yürüyeceğimizi haddinden fazla açık biliyorum. Sayımız, inancımız artacak. Hedeflerimiz on paralık değişmeyecek. Boğuk bire bir çevrim ve hissediyoruz. Oradan etkili tıpkı insanım. Onların psikolojilerini haddinden fazla haddinden fazla bol biliyorum. Biz çalışarak, onlar yardımcı kendisine aşacağız. Yönetim düşündüklerimize seçkin konuda yanıt vererek. Hep yaptığımız çalışmalarda sonuca ulaştığımız antlaşma kimsenin şüphesi olmasın ongun bire bir Galatasaray ortaya çıkma.” diye niteleyerek konuştu.

Apayrı aynı gazetecinin ‘Daha önceki takımı bir ağaca benzetmiştiniz ve bazı dalları otama edeceğinizi söylemiştiniz. Devre arasında neler olacak?’ sorusuna ise Mustafa Denizli, şu cevabı vererek toplantıdan ayrıldı: “Hem suluyacağız, hem budayacağız.”

Bir Cevap Yazın