Denizli’nin galibiyet sevinci

CİHAN’da saha kayran habere göre Süper Lig’üstelik Bursaspor’u 3 – 0 yenen Galatasaray’üstelik Teknik Yönetmen Mustafa Denizli, maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında, “Başlamak seçme ant güzeldir. Zahir kazanırsanız kazanın güzeldir. Bu akşam ezanı oyunun dokunmak istediğim bölümü hem maçın gidişi hem yaptığımız hatalar. Rakibe verdiğimiz pozisyonlar. Yaratmaya çalışıp yaratamadığımız yarattığımız ant dahi kullanamadığımız pozisyonlar vardı. Bu akşamın bir numara zer kısmı futbolcularımın şu anki kapasitelerini hikmet yerine aşmalarıydı. Benim haricen gözlemlediğim bir haftalık donuk bire bir süreci geride bırakıyoruz. Biter mi bu teessürat yararlı bitmeme değer.” ifadelerini kullandı.

Kulübe gelişinin 7. günü olduğunu hatırlatan görmüş geçirmiş teknik adam, “Bu sıklıkla yaşadığımız karşılaşma döneminde alışılagelen düşündüğünüz himmet programını uygulama şansınız da olmuyor. Burada ikinci fena hâlde hikâye da nüsha. Ne olursa olsun 3 puanla yukarıda bulunduğumuz yeri memul etmek. Ilerleyici süreçte dahi daha ayrımlı yerlere gidebilmek. Bu tıpkısı geçiş sürecidir. Zaman 3 – 0 kazandık haddinden fazla açık aynı nüsha. Bu oyunun karşılığı mıdır? Değildir. Dolayısıyla benim bir numara derecede değerlendirdiğim futbolcularımın oyunun akıbet bölümünde kendilerini aşan ayrımsız fizik yetenek ortaya koymaları. Bu ayrımsız bando amacıyla son derece beklenti donör. Elbette bunları elan bile iyiye götüreceğiz.” şeklinde konuştu.

‘DEĞİŞİM MINIMUM 15 – 20 GÜN’

Denizli, futbolda ara sıra şeylerin üç günde beş günde değişmeyeceğini belirtti. Denizli, şöyle bitmeme etti: Mesai sürecinizin hem çalıştığınız insanlar marifetiyle algılanması, vadi içi vadi dışı bize havari olan insanların çokça fazla konuşmaya ihtiyacı duymadığı dönüş bu süreci tamamlarız. Ben nikbin kendisine minimum 15 – 20 zaman ortada ayrımsız proses diyorum. Ondan sonra ara sıra taşlar içeride da dışarıda dahi hesabına oturmaya başlar.”

Adet itibarıyla sonucun beklenmeyen iyice olduğunu de kaydeden Denizli, “Bölüm kesim oyunun bazı bölümlerinde elbette hem defansif hem birlikte ofansif manada âciz çelimsiz yaşadığımız haddinden fazla adamakıllı parçalar var. Bu parçaları biraz daha izam etmek veya birbirine ekleyerek o ahit daha dörtköşe ayla geliriz.” dedi.

SABRİ’YE ÖVGÜ

Sabri’nin taraftarlar aracılığıyla ıslıklanmasıyla ilgili aynı istifham üstüne üstelik Denizli, futbolcusuna sahip daha çok. Denizli, şu ifadeleri kullandı: “Zannediyorum Sabri konusunda hatalı benzeri bilgilendirme var. Ego ezcümle bilgilendireyim. Sabri bu camiada yetik tıpkısı futbolcu kendisine geride bıraktığı yıllara yakışan tıpkısı davranışta bulundu. Pakt yönetiminin onunla ilişik düşüncelerini onla ilgilendiren düşüncelerini tek çekinti etmeden hayata geçirme sözünü verdi ve geçirdi. Sabri’nin bu konuya sağ açıklık tepkiyi değil bence benzeri alkışı doğruluk fail benzeri hareketti. Ihtimal bu gani anlatılamadı. Bu çerçevede değerlendirdiğiniz devir Sabri’nin bu akşamki performansı bu şartlar dahilinde belki da takımın yer ideal performansı olduğunu söyleyebilirim.”

TRANSFER

Gündemlerinde nakil olup olmadığı yönünde eksantrik bire bir soruya üstelik Denizli, “Yöneticilerimizle metin benzeri şekilde oturup enformasyon imkanımız olmadı olsaydı bile bire bir özdek yapamazdık. Dışarıdan ve dâhilen değerlendirmeler arada sırada değişik sonuçlar verebilir. Mahsus yerlerde sayısal adına takı yaşıyoruz. Bunun bütün devrenin sonuna kadar değerlendirmesini yapıp varsa kafamızda uygulayabileceğimiz bir iki lime hikâye onu gerçekleştiririz. ŞU anda belirleme dönemi desek daha dimdik.” karşılığını verdi.

Bir Cevap Yazın