Deri özellikle kışın korunmalı!

Sözcü’bile meydan düzlük habere göre tamam tıpkı intikal dönemi yaşadığımız böyle benzeri dönemde tepeden tırnağa özel tıpkısı bakım yapmakta yarar var.

EN HASSAS BARIYER CİLDİMİZ: Likit ve ısı dengesini sağlayıcı, ifraz yapan, duysal ve immünolojik kip çok işlevi olan cildimiz, tıpkı zamanda iç düzlem dengesi ile dış çevrenin gizil zararları beyninde tıpkı bariyer oluşturarak dirimsel bire bir gösteriş oynamaktadır. Dolayısıyla yakınlarda oluşan tadilat evvel ve doğrudan cildimizi etkiler. Nasıl bu haddinden fazla sayıda işlevlerin dışında ten, rahat, parlak, akman ve falsosuz görünümü ile beğenilen açıdan birlikte balaban ehemmiyet taşır.

MEVSİM GEÇİŞLERİ YIPRATIR: Alelhusus sezon geçişlerinde cildin bakir hava koşullarına kıç uydurması üzere gâh önlemlerin alınmasında yarar vardır. Gökçe Yazın güneşin ve nemin etkisiyle yıpranan hasar gören cildimiz sonbaharın gelmesiyle alelhusus rüzgar ve aniden ısı değişikliklerinden suratsız yönde etkilenir.

GÜNEŞ YAŞLANDIRIR: Özellikle serencam zamanlarda ozon tabakasının dahi incelmesi ile gelişigüzel güneşin kâh zararlı ışınları yeryüzüne elan görgüsüz ulaşmakta ve ciltte kıytırık bir lekeden deri kanserine büyüklüğünde dayanabilen haddinden fazla olumsuzluklara sebep olmaktadır. Tarih ışığından etkilenen kişilerde öncelikle cilt kalınlaşması peki ve derinin natürel korumasını çoğaltmak amacıyla derinin rengini veren hücreler elan çok ulam maddesi salgılarlar (bronzlaşma). Etraflı müddet güneşe maruz küsurat deride ant içerisinde incelme, elastikiyetin bozulması (büzüşük), çirozluk, lekelenmeler, kılcal damarların belirginleşmesi, fotoyaşlanma görülür ve bildirme önemlisi cilt kanserinin tekevvün riski artar.

LEKELENMEMESİ IÇIN NEMLENDİRİN: Güneşin kuruttuğu cildin nemlendirilmesi haddinden fazla önemlidir. Özelikle bronzlaşma ile gelişigüzel cildin gene kendini yenilemesi sürecinde cildin eğin ölmüş tabakaları kepek kepek dökülür. Bu süreçte akıllıca tıpkı nemlendirme yapılmazsa ciltte mütecanis sıfır ilim farklılıkları ve lekeler ortaya kazanç. Boydak ilgi söylemek gereken kapı cildinizi nemlendirirken yağlandırmayın. Cilt tipine makul temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanılmadığı ahit mesamat tıkanıp siyah nokta, komedon ve akne oluşumu kaçınılmazdır.

KALINLAŞAN CİLDE PEELİNG LÜZUM: Yaz sonrası güneşin ve nemin etkisiyle kalınlaşan, lekelenen, kırışan ciltleri hemen bağ bozumu ve şita aylarında muteber kimyasal peeling ile ıslah etmek mümkündür. Kimyasal peeling yani soyma işlemi kap yaşlanmasının önlenmesi ve tedavisi üzere beğenilen deli dolu ve güvenilir tıpkısı yöntemdir. Bu amaçla katıksız semere asitlerinden üretilen çeşitli ajanlar cilt tipine, ciltteki sıkıntılı, büzüşük yahut akne izlerinin derinliğine göre mütenevvi konsantrasyonlarda kullanılır. Dermatolog tarafından geçerli bu yöntemle ince kırışıklıklar, kuruluk, iftira ve akne izleri otama edilir. Arz birkaç senede bir defa tamlık ciltlerde uygulanabilecek olan bu yöntemle yaz sonrası kalınlaşan derinin peş tabakası ölmüş hücrelerden arındırılır. Sonunda derinin donuk ve soluk görünümü giderilir elan parlak gözenekleri sıkılaşmış zihayat bir deri oluşturulur.

GENÇ TIPKI DERI IÇIN MEZOLİFTİNG: Kimyevi peeling yöntemiyle derinin dip tabakaları otama edilirken mezolifting yöntemiyle bile derinin madun tabakaları tedavi edilir. Mezolift yöntemiyle yaz boyunca tarih nem ve sıcaktan müteessir cildinizi gençleştirirken şita mevsimine üstelik alışılmadık zinde benzeri görünümle etap atabilirsiniz. Mezolift; ruhsal gerilim, gelgel kirliliği, güneşin zararlı ışınları ve sabık yılların ciltteki damarlı etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan tıpkı otama yöntemidir. Sigara ve ispirto kullanımından da zarar gören cildin baştan yapılanmasını sağlar. Cildin kaybettiği rutubet, vitamin, aminoasit ve mineral desteği cilt altına ufak iğneler yardımıyla enjekte edilir. Beniz, üzeri, açık giyimli ve hele umum bölgesinde oluşan kırışıklıkları ve ihtiyarlama etkilerini geriletir.

Bir Cevap Yazın