Derrick şoförlere hayran!

Sabah’tan Maksat Karakullukçu’nun haberine göre Küçük Asya Efes’in kader 4 numarası Derrick Brown, İstanbul’daki günlerinin ve özel hayatının kapılarını ilk defa açtı.

KÖLE ve Rusya’dan bilahare rotasını Türkiye’ye çeviren Brown, sadece Rum Efes’e katkı yarmak talip tıpkı sporcunun ötesinde profil çizen, eğitimli ve tevhit birisi. 28 yaşındaki sporcu Efes’i bozukluk yeğleme ettiğini şöyle açıklıyor: “Kulüp, çalıştırıcı ve şehir… İstanbul benim için en makul yerdi. Şehri cümle olarak bilmiyordum amma karşımda haddinden fazla özel tıpkısı şehir olduğunu anladım.” İstanbul’un trafiğini anlatırken ise çok eğleniyor: “Burayı hangi Rusya’yla, hangi ESIR’yle kıyaslayabilirsiniz. Seçkin semti alelacayip, farklı ayrımsız vadi. Trafiği da çılgınca, ben hakeza bire bir özdek görmedim. Fakat bu kadar trafiğe karşın şoförler ayrımsız o kadar maharetli. Bitmiş, belki az buçuk agresifler amma çokça birkaç kaza gördüm şu temel kadar. Daha rahat yerlerde bundan sonra kaymakamlık oluyor. Türk şoförlerine hayranım.”

Girişimci forvet Derrick Brown!

“Bir Vakitler pivotlar çok dominanttı, şimdi bana benzer 4 numaralar yükselişte ama bu trendler değişir. Kendimi benzeri takım oyuncusu namına tanımlıyorum. Günümün çoğunu çalışmaya ayırdığımdan kendime ilişik zamanlarda sporun dışına çıkmayı severim. Benim üzere basketboldan uzaklaşabilmek majör. Yersiz zamanımda genişlik çokça yaptığım molekül kitap okumaktır. Felsefe ve mal kitapları okurum. Üniversitede pazarlama okudum, aynı zamanda girişimcilik lisansım var. Gelecekte hangi olacağını göreceğiz amma kendimi okuyarak hareketli tutmaya çalışıyorum. Zamanı geldiğinde kararımı vereceğim ama girişimcilik neden olmasın!

Dusko mükemmelliyetçi

Küçük Asya Efes kendisine hedefleri yüksek tıpkısı takımız ve Euroleague’bile oynuyoruz. Koçumuz haddinden fazla haddinden fazla iyi, tıpkı söylence. Detaylara haddinden fazla hakim ve ne yaptığını biliyor. Haddinden Fazla görmüş geçirmiş. Başkaca mükemmeliyetçi birlikte diyebiliriz. Bence onunla çalışmak mızıka amacıyla çok yarayışlı. Avrupa basketbolu topluluk odaklı, atletizm seviyesi tabii ÇAKER’da henüz yüksek ama burada temas maç çokça daha majör. Avrupa’nın pir yönü bence bu. Maçlara çok elan dolgunca hazırlanılıyor ve ilgi gösteriliyor.”

Pippen’ı severdim!

Brown, basketbolda kendine benzeri idol seçmediğini söylüyor amma gine da diğerlerinden ayrı tuttuğu tıpkı âdem evladı var: Chicago Bulls efsanesi Scottie Pippen…

Bir Cevap Yazın