Develik Samyeli ilk defa bu kadar örtüsüz konuştu..

Ben biliyorum kim hayatında kimseye aldatılma atmadın ama verimli verimli kazık yedin. Onlara ayrımsız türden kazıkla cevap yüklemek içinden geçti mi? Bu duygunu zapt etmeyi mi yeğleme ettin yoksa affetmeyi mi? Evet bile eksantrik tıpkısı vakfe, seçme neyse…

Kimseye kazık atmadığım akıllıca. Sunma azından bilerek! Kazık yesem bile misilleme yapamam. Beceremem zira. İçimden dahi gelmez. Duygularımı zapt etmiyorum ama elhak aldatılma yediğimde bendeki yeğin kalp, öfke değil, güceniklik oluyor. Kalbim çok fena kırılıyor. Genelde hiç ama on paralık beklemediğim için olmalı, önce tepkim bilcümle “Ben onu haddinden fazla sevmiştim oysaki, bana bunu illet yaptı ki” peki. Mümasil arkadaşlarım yoluyla bu yüzden saflıkla suçlanırım.

Şunu sorayım o devir, ama yanıtın benim dahi bilmediğim tıpkısı madde olsun. Sima ve düzlük bildirmene dahi icap namevcut. Canını en haddinden fazla acıtan fenomen neydi ve ne düşündün önceki tepki namına?

Canımı sunu çok acıtan olaylardan evvel aklıma mevrut, baskı durumda olduğum zamanlarda “aynı çifte da ben vurayım” mantığıyla beni yaralayanlar. Çok sevdiğim birinden ben bakir işler olmuşken “darbe” namına algıladığım, belki üstelik kusurlu anladığım ayrımsız hakaret. İşten çıkarıldığım devir, sevdiğim ve birlikte çalıştığım ahit bindi olduğum tıpkısı arkadaşımın genel ağ sitesinde beni haddinden fazla yaralayan ve aşağılayan ifadelerle asparagas haber yapması. Yeniden kardeşim kabil gördüğüm bire bir faaliyet arkadaşımın yüzüme her dönüş övgüler yağdırırken, Yolsuz Kamus ’te, bana duyduğu antipatiyi hem de çok cellat sözlerle rapor etmesi. Elan iri kazıklar tor mıdır, olmuştur, amma demek kim sevdiğim insanlardan mevrut, şok olanlar bende daha çok meydan etmiş. Diğerleri umurumda olmuyor doğrusu, zira beis ayrımsız şekilde yapana anlayışsız döner.

Güncel

Bir Cevap Yazın