Devir yazarı CHP’yi bakir SELIM Tümen yaptı!

Devir gazetesi yazarı Armağan Dağı bugünkü yazısında ‘Seçimlerde hangi olacak?’ sorusunu masaya yatırdı. Dağı’ya bakarak CHP Milli Düşünüm’ten koparak merkezileşen DOĞRU Parti gibi yükseliyor.

Dağı’nın yazısından tıpkı bölüm;

“Sonuçta domestik seçimlerde 40 ’ların zir basamaklarına akilane nazil herhangi bir misil AKP ’nin kaybını ağırlaştıracak, Tayyip Erdoğan ’ın cumhurbaşkanlığı projesini zora sokacak.

CHP, aday profiline ve söylemine baktığımızda berenarı pragmatik bir yere fariğ durumda. ‘Toplumsal muhalefetin panel adresi benim ’ mesajı veriyor. Dünün ideolojik ve sosyal bakımdan bağdaşık CHP ’sinden yöntemsizlik kadar sorunlara odaklanan yararcı bir partiye transformasyon hızlanmış.

CHP DÜRÜST PARTİ’NİN YAPTIĞINI YAPIYOR

Kılıçdaroğlu, CHP ’yi merkeze çekmeye çalışıyor. 2000 ’li yılların başında ‘Milli Kuruntu ’ hareketinin AKP çatısı altında yaptığının tıpkı ayrımsız bu. Ankara yahut İstanbul ’u kazanmaları yerinde bu proses bitmeme kıymet, aksi halde CHP baştan Atatürkçü ve sekülerist ideolojik aynı ekalliyet partisi kimliğine vurdumduymaz döner.

CHP’NİN DOĞRU PARTİ’DEN GÖRÜŞ ALMASI ŞART!

İstanbul yahut Ankara ’yı alıp AKP ile arasındaki oy makasını daraltan ayrımsız CHP ise merkezin solunu düz yazı edebilir. Dahası, bunu yaparak AKP ’nin bile merkeze akla yatkın baştan hareketini sağlayabilir. Bütün bunlar üzere CHP ’nin AKP ’ye görüş vermiş kesimlerden düşünce alabilmesi eşya. CHP ’nin uğur kitlesi AKP içindeki ‘form ’ müntehip ve yolsuzluklardan tasalı muhafazakârlar. Bunlara ulaşabildiği oranda seçimlerde AKP ’yi zorlayabilecek.”

VATAN INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın