Digitürk resmen satıldı!

Vatan’ın haberine göre Katarlı beIN MEDIA GROUP Sayısal Televizyon Yayıncılığı (Pay-TV) Platformu Digiturk’ü satın aldı.

beIN MEDIA GROUP LLC (“beIN MEDIA”), bugün, Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners eliyle taharri edilen fonlara ilişkin olan ve Digiturk markası altında cıvıltı gösteren Türk Nasip-TV hava grubunun holding şirketi olan DP Acquisitions B.V.’yi satın kabul etmek üzere nihai bir barışma imzaladığını duyurdu. Çukurova Grubu’nun Digiturk’teki ortaklığına ilişkin hile hakları, Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Artırım Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) marifetiyle yönetilmekteydi.

beIN MEDIA’nın CEO’su Nasser Aldatma-Khelaïfi ise satın alma işlemine ilgilendiren olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“CÜMBÜŞ DONÖR DİNAMİKLERİ GELİŞTİRMEYİ İPLE ÇEKİYORUZ”

“Digiturk’ün satın alınması, efdal büyüme potansiyeli olan piyasalarda ve kaslı piyasalarda toptan çıkma hedefimize ulaşmamız ve yüksek kaliteli yapıt deneyimi sağlamaya ilgili bağlılığımız açısından haddinden fazla oylumlu ayrımsız etap teşekkül etmektedir. Ortadoğu ve Şimal Afrika Bölgesi (MENA) ile olan komşuluğu ve Asya’daki bizim için kebir piyasalara olan yakınlığı dahi göz önüne alındığında, Türk piyasasına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından katıksız tıpkısı adımdır. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini henüz da geliştirmeyi iple çekiyoruz.”

Satın almanın tamamlanması, gelecek aylarda gerçekleşmesi beklenen yönetimsel onaylar bile yürek, türlü şartların hesabına getirilmesine bağlıdır.

Barclays bu mübayaa işlemi kapsamında beIN MEDIA’nın sınırlanmış mali danışmanı olarak akım etmiştir.

BEIN MEDIA GROUP KİMDİR?

Sülale 2014 tarihinde müesses olan beIN Media Group LL, küresel spor zıkkım beIN SPORTS’un resmi sahibidir.

beIN SPORTS’un işaret lansmanı Fransa’da Temmuz 2012’dahi yapılmıştır. 31 Açıklık 2013 tarihinde, Hıyanet Jazeera Sport, beIN SPORTS’un kurulması üzere Şike Jazeera Media Network’ten resmi kendisine ayrılmıştır. beIN SPORTS, tüm dünyaya yayın fail 36 kanalı ile Itidalli Doğu’bile, Şimal Afrika’dahi, Avrupa’da, Kuzey Amerika’bile ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

beIN MEDIA GROUP, herhangi bir beIN spor ağının kurulmasının birlikte, dijital alanda olduğu üzere, istihsal ve tevzi faaliyetleri ile birlikte sporun ötesinde eğlence sektörüne de yayılmaktadır.

Bir Cevap Yazın