Digitürk Veladet Grubu’nun mu olacak?..

Artırım Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kaynaklarından elde edindiği bilgiye bakarak, Digitürk’ün Doğuş Grubu’na satışı ile ait kesinleşen benzeri boyut bulunmuyor.

HANGI FONLA GÖRÜŞÜLÜYOR?

TMSF, basında meydan düzlük Digitürk’ün yüzde 47’sine ehil olan Providence Equity Partners fonu ile görüştüğünü dahi doğruladı.

TMSF EL KOYMUŞTU

TMSF, Çukurova Grubu’ndan alacaklarının tahsili amacıyla grubun 12 şirketinin yönetimini devralmıştı. TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, yönetimini devraldıkları sayısal ürün platformu Digiturk’ün satışını şirketin farklı ecnebi ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini söylemişti. Gül, grubun görüşmeleri sonlandırması halinde TMSF ile istişareli adına Digiturk hisselerinin satışının söz konusu olabileceğini dile getirmişti.

Futbolda Türkiye Süper Öbek yapıt haklarına cemaat olan şirketin satışını, yüzde 53 hissesine ehil Çukurova Grubu ile yüzdelik 47’sine eş olan Providence Equity Partners fonu bu arada gerçekleştirecek. Ortakların şirketi satması halinde üstelik devreye TMSF girecek. TMSF’nin sürece müsaade vermesinin ardından satış işlemi gerçekleşmiş olacak.

HABERTÜRK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın