Digiturk’ün satışıyla ilişkin gözde izahat!..

Çukurova Grubu’ndan alacaklarının tahsili üzere grubun 20’ye andıran şirketinin yönetimini devralan Artırım Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, yönetimini devraldıkları dijital im platformu Digiturk’ün satışını şirketin özge yabancı ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Futbolda Türkiye Süper Yığın ürün haklarına bile eş olan dijital kitap platformu Digiturk’te yüzdelik 53 hisse Çukurova Grubu’na aitken, şirketin yüzde 47’si Providence Equity Partners fonuna ilgili.

BloombergHT’nin sorularını yanıtlayan Gül, “Digiturk’ün ecnebi ortağıyla görüşerek ya buradaki hisselerin satılması yahut alay malay bu şirketin satılması noktasında görüşmeler içinde olacağız. Kol birlikte Digiturk’ün satılmasıyla ait görüşmeleri yapıyor. Ekip bu görüşmeleri sonlandırırsa, TMSF ile istişareli olarak Digiturk hisselerinin satışı bahis konusu olabilecek” dedi.

ABONELİKLERLE AIT BÜYÜK AÇIKLAMA

TMSF Çukurova Grubu’ndan alacaklarının tahsili amacıyla gruba ilgili DINGIL TV (Show TV) ve BMC’nin yönetimini önceki hafta devralırken, sabık hafta de gruba ait 10 şirketin yönetimini daha devraldı. Grubun TMSF’ye İnterbank’tan kaynaklanan protokole bağlanmış 455 milyon dolar borcu bulunuyor.

HÜRRİYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın