Dik Çakır’dan o habere yanıt!…

Sabah Gazetesi’nde yayınlanan habere bakarak Flash TV’birlikte Sert Çakır’ın sunumuyla ekrana gelen programda bayılan ve dalavere makinesine bağlanan Melek Subaşı isimli kadının kurum yaptığı argüman edildi.

Şubaşı, iz öncesi kocası ile kendisine “birbirinize taşlama edin” denildiğini doğacak sürdü.

Görüntüleri tıklanma rekoru facia ve genel ağ fenomeni haline mevrut Subaşı, namına verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Yalman Çakır ve Flash TV’ye 300 bin TL’lik sorun açtı.

Bu iddialar Flash TV’nin ünlü ekran yüzü Yalman Şarap’ı kızdırdı. Sabah Gazetesi’ni “yargısız uygulama yapmakla”  suçlayan Çakır haberi zamanlama itibarıyla “düşündürücü” buldu.

İşte Çakır’ın Medyaradar’la paylaştığı açıklama:

Sabahleyin’ın, “oscar”lık gazeteciliği…
Birlik üstelik Alın Gazete’birlikte köşe yazısı yazacağıma dayalı tanıtımlar göstergeç ekranlarında dönmüşken…
Kül bile Karşı Gazete’birlikte hikâyecik yazacağıma dair afişler Türkiye’nin az daha kül kentlerinde billboardlara asılmışken…
Sabahın köründe çalan telefonla, “Oscar” kazandığım söylendi. Sabah Gazetesi lütfetmiş hakkımda, yargısız uygulama bir habere imza atmış. Neden “yargısız uygulama”” dediğim haberin kendisinde var. Haberi eden ihvan tıpkısı telefon açıp, “hakkınızda böyle bir sav var. Ne diyorsunuz” üstelik dememiş…
Efendim, uzanım şu;
Ferişte Subaşı adlı karı bana ülkü açmış. Gittim rapor verdim. İddiaların uydurma olduğunu söyledim. Bahis benim açımdan kapanmışken, Sabahleyin Gazetesi’nde stabil hükümler içeren bir olgun bugün yayınlanmış… Avukatımla konuştum elan kuruma ya de bana yapılan bir tebligat da namevcut.
Yani, ülkü açıldıysa da henüz çağırılmamışız, mahkeme yepyeni, egemenlik birlikte verilmemiş. Çağırırlarsa masraf ifademizi veririz. Savunmamızı yaparız. Mahkemelerin vereceği değişmeyen birlikte tevakki etmek duyarız. Ama Sabahleyin Gazetesi, hükmü kesmiş. De haberdeki ifadelerin tümü dalavere.
Hangi demeli? Tamam dahi tıpkısı gazetede yer yazacağım duyurulunca bana haddinden fazla “düşündürücü” geldi bu bilgelik… Bu konuya gazetedeki köşemden karşılık vereceğim ama tıpkı söyleme etmeden da imkânsız;
Bula bula bunu mu buldunuz rüfeka benim hakkımda? Çalışın biraz…
Sevgi ve saygılarımla.

Dik Çakırdoğan

MEDYARADAR/HUSUSI

Bir Cevap Yazın