Dik Gerçekten Millî Kanal’dan gönderildi!

ODATV’de meydan düz habere bakarak kararın zaman Amiyane’e bildirildiği öğrenildi. Aşağılık, Odatv’ye yaptığı değerlendirmede “Ulusal Yol seçkin devir beni alır ve bilahare üstelik yanıldıklarını düşünürler” dedi.

Odatv’ye yaptığı açıklamada “Benim programa serencam verdiklerini bu sabah İsmail Hakkı Pekin bildirdi” derken “Bana tabiatıyla benzeri esbabımucibe uyarlamak yerinde değiller ancak şurası söylediler; Halil Nebiler’in yine sabahleyin programına alındığını söylediler, İsmail Hakkı Vakur üstelik imdi fayrap etmek istemediğini söyledi. Bana söylenen budur” ifadelerini kullandı.

Alelade, kendisinin bu gerekçeyi açıklayıcı bulmadığını söylerken “3-4 program sonradan bitirirler diye anlayış ediyordum elan evvel bitirdiler” ifadeleriyle durumu öngördüğünü aktardı. Yalçın Amiyane, son programdan “Genelkurmay süresince Ulusal Biçim’a mail olan tarafın” erinçsiz olduğunu sav ederken bunun sebeplerinden birini televizyonda New York Times’ın editoryal yazısını okumasına bağladı. bahis konusu yazıda Türkiye’nin daha çok NATO üyeliğinin haketmediğinin yazdığını söyleyen Tezyifkâr, bunun Obama yönetimine aynı kuvve verdiğini söyledi. Adi, Ulusal Hat yönetiminin bu yazıdan rahatsız olduğunu söylerken, “Erkânıharbiyeiumumiye’ın bütününü tenzih ederim” diye Genelkurmay zarfında tıpkı kesimi işaret etti. Küçük, antrparantez “Programımda Alp Bulut’un kalabalık parçalandı mı yazısını de inceleyecektim, vaktimiz olmadı” dedi. “Ben Erkânıharbiyeiumumiye’ın benzeri bölümünün erkânıharp bakışından saptığını tartışacaktım” diyen Aşağı, “Kahraman Bulut’un tezini benim programlarımdan mı çıkardığını yoksa Tayyip Bey’in mi ona söylediğini tartışacaktım” ifadelerini kullandı.

“Ongun benzeri gelişim yapıyorduk, çokça rabıt görüyorduk” diyen Âdeta, “Ulusal Çizgi gelişigüzel ant beni alır ve sonradan üstelik yanıldıklarını düşünürler, Şarki Perinçek ve İsmail Hakkı Pekin benim arkadaşlarımdır, benim hakkımda bir sefer henüz yanılmışlardır” değerlendirmesinde bulundu.

Beribenzer, “Odatv’yi az buçuk ihmal etmiştim” derken arkadaşlarıyla sonuç mülakatını Odatv’ye hazırladığını ve New York Times’ın editoryal yazısının tamamına o mülakatta saha vereceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın