Dikkat! Acil 100 bin işçi aranıyor!…

Takvim’den Hazal Ateş’in haberine bakarak hoşur işletmelerde eleman yetiştirmede majör tıpkı yeri olan ‘ustaçırak dönemi’ kapanıyor. Son 5 yılda 3.3 milyon kişiyi işe yerleştiren Türkiye Gelişim Kurumu (İŞKUR), işbaşı eğitim programlarının kapsamını genişletti. Artık 2 çalışanı olan firmaya da yetişek veriliyor. İşletmeler hisse senedi yönetim kalitesini artırmada profesyonel destek alırken, gurur hususi sektörün personel ihtiyacını karşılamak amacıyla icap Hakkari lüzumlu Edirne olsun patika kursu açıyor.

ÇALIŞAN SINIRI BULUNMAYAN

Hükümet, kalifiye öge sorununu tedavülde olmak için bütün olanakları seferber ediyor. İŞKUR, bu sene da acilen yaklaşık 100 bini çok işçi arıyor. İşgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda hisse senedi-işçi aramaya vasıta eden İŞKUR, canlı programlarla istihdama katkısını sürdürüyor. Eğitimler artık sunu birkaç 5 çalışanı olan değil, 2 çalışanı olan firmalarda da düzenleniyor.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Toplumsal müzaheret alıp üstelik iş arayanlara danışmanlık hizmeti verilecek. Çekicilik, bunların yüzde 25’ini işe yerleştirmeyi amaçlıyor. Gelişim kurmak talip gençlere birlikte danışmanlık yapılacak. İşgücü programlarının kapsamı genişletilecek. Iş arayıp bulmada özel izlem sistemi kuruluyor. Mufassal mütemadi işsizliğin dahi önüne geçilmiş olacak.

3 YILDA 3 MİLYON KİŞİYE HISSE SENEDI

Ati 3 sene süresince 81 ilde 3 milyon kişiye fırsatlar sunulacak. Üniversitelilere repertuvar kazanmaları, gelir elde etmeleri için kullanılmamış kurslar açılacak.

Bir Cevap Yazın