Dilan Çiçek Bahir merak edilenlere karşılık verdi

Dilan Çiçek Deniz’mağara Hürriyet’te yayınlanan röportajı..

* Öncelikle yıpranmamış projeniz oflaz olsun. Ilgiyle izlenen “Güneşin Kızları” dizisinin ekibine karışma oldunuz, neler söyleyeceksiniz?
– Hakeza domuzuna benzeri diziye karışma olduğum için haddinden fazla mutluyum. Elif kadar ayrımlı bire bir karaktere sahn atfetmek pir tıpkısı duygu.

* Pekâlâ biri bu Elif, az buçuk anlatır mısınız? Sözde göründüğü kadar arı benzeri kız değil…
– Elif tatlı, faal tıpkısı kız ancak elan aşkın tıpkısı husus söylemeyeyim zira spoiler içerir.

* Elif, Yüksek ve Selin ’in aşkının ortasına düşüveriyor. Dizinin yoğun ayrımsız hayran kitlesi var. Fanlardan mevrut önce tepkiler bittabi?
– Gelen yorumların çoğu “Dilan ’ı haddinden fazla seviyoruz fakat Elif ’e gıcık olduk” diye (Gülüyor). Sanırım bu de işimi dolgunca yaptığımın göstergesi.

GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILMAK ÇOCUKLUK HAYALİMDİ

* Miss Turkey 2014 Güzellik Yarışması ’nda ikinci oldunuz. Gösteriş yarışmasına katılmaya elbet değişmeyen verdiniz?
– Orta Malı tıpkı atlaya zıplaya başladı benim maceram. Görk yarışmasına karışmak küçüklüğümden beri hayalimdi. Ancak egomu doyurmak amacıyla değil, hem natürel hem kart olup böyle bile fena hâlde olunabileceğini göstermekti. Çıktı televizyonlarda, gazetelerde, estetikli, natürel sıfır tendürüst kızları hakeza kazanmak beni üzüyordu. Arz azından bakir jenerasyonda az buçuk olsun ayrımlılık yaratmak, idol olarak görebilecekleri biri olsun istedim. Vakit Kaybetmeden güzel olmak, domuzuna koca kalkışmak değildir. Bunu terennüm etmek istedim.

* Tamam, köpoğluluk maceranız pekâlâ başladı?
– Ben 7 yaşındayken, annem öğrencilerine KUL ’li baziçe yazarı Neil Simon ’un Anton Çehov ’un gelişmemiş oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazdığı “Canan Hekim” ünlü oyunu çalıştırıyordu. Ego dahi bütün replikleri ezberlemiştim (Gülüyor). Lisede İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı ’nın sınavlarına girip kazandım. Üç yıl boyunca oyun eğitimi aldım. 17 yaşındayken Liselerarası Seyir Yarışması ’na katılıp üçkâğıtçılık ödülü aldım.

YURTDIŞINDA DÜZENCILIK DERSİ KABUL ETMEK İSTİYORUM

* Sizce bu sektörde güzellik hangi kadar faal?
– Güzellik hiçbir şekilde hayatın içinde bir tane başına yeterli değildir, bunu hepimiz biliyoruz. Tek şey biricik başına varolamaz. Çocukluğumdan beri kendimi geliştirmek üzere çabaladım.

* İleriye çevrilmiş planlarınız var mı? Neler?
– Yurtdışında oyunbazlık dersleri ahzetmek ve orada projelerde düz almak istiyorum. Ingiliz Ingilizcesi ’yi 7 yaşımdayken kişi kendime saf izleyerek öğrendim ve daha çılgınlar kabilinden saf izlerim. Öte yandan New York Film Academy ile görüştüm ve bana burs verdiler. Bildirme güdük zamanda gidip eğitim almak istiyorum.

TAM BENZERI OCAK KUŞUYUM

* Sizi henüz yakından tanıyalım. Ailenizden ve ekip dışındaki hayatınızdan bahseder misiniz?
– Annem; yekpare zamanlı temel, edip, sanatkâr, yazıncı, hippi, yoldaş, tabiiyet kırcı bire bir avrat… Babam; ata kadar ata, sunu mümasil arkadaş, öğretmen, doğa sever, yazar, mükemmel adam. Dünyanın sunu ak yazılı çocuğu kabil hissediyorum kendimi. Tabur dışında genelde evde aralık geçiyorum. Bütün bire bir eş kuşuyum. Kitap okuyup, seri izleyip, kendimi geliştirdiğim ve varlık bulduğum saha evim.

* Şiire olan ilginiz ne durumda? Ayrimsiz kitabınız varmış…
– Olur, 15 yaşımda “Güneşi Annem Sanırdım” adlı kitabımı çıkarmıştım. İkinci kitabımı hazırlıyorum. Ancak içime sinene kadar hazırlık devam edecek.

* Sette beklerken sunma çokça neler yaparsınız?
– Esasen gine sahneleri gözden geçiririm, mektup okurum. Değme antlaşma yanımda kitap taşırım, bire bir davete giderken bile.

Bir Cevap Yazın