Dilipak cemaatin fikir oranını açıkladı

Milliyet’in haberine bakarak Ehil’in ciddiye alınacak bire bir oyu olmadığını tamlayan Abdurrahman Dilipak, Cemaat’in oyunun toplamda yüzdelik 3 olduğunu argüman etti.

Abdurrahman Dilipak, Cemaat’in ne partiye hangi kadar görüş vereceğini de açıkladı: “BDP ’ye gidecek oylarda 0.3, CHP ’de 1,5, MHP ’de 0.4, SP-BBP koalisyonunda 0.3 ’garip. E. Ü. Tarhan ’ın partisinde % 0.2. Hadi bağımsızları üstelik ekleyelim, diğerleri ile birlikte % 3.”

Abdurrahman Dilipak’ın ‘Cemaatin oyu kaçtır?’ başlıklı bugünkü yazısının ilgilendiren kısmı şöyle:

DIŞARIDAN BAKINCA CESIM GÖZÜKÜYOR

Cemaatin ciddiye alınacak bire bir oyu bulunmayan. Iğ şekeri gibi, dışarıdan bakınca renkli, yetişkin gözükse dahi, tuttuğunuzda bir öz yok.. Toplamda, bana sorarsanız, BDP ’ye gidecek oylarda 0.3, CHP ’üstelik 1,5, MHP ’birlikte 0.4, SP-BBP koalisyonunda 0.3 ’tuhaf. E. Ü. Tarhan ’ın partisinde % 0.2. Yani toplamda 2.7 kabil. Bu üstelik tamamen cemaatin oyu değil, sıkıntı alanı içre, etkiledikleri Selim Tümen karşıtlığında buluştukları çevreler. Yani seküler tıpkısı hanay yaşayıp da paralel politika, koşut dine bindi veren erkinci / seküler çevrelerin oyu karışma bu sonuçta.. Hadi bağımsızları da ekleyelim, diğerleri ile alay malay % 3. Bu birlikte mübalağalı benzeri nicelik aslında..

CEMAAT SELIM PARTİ’Yİ POZITIF ETKİLEYECEK

Cemaatin aktifliği AK Parti tabanındaki dayanışmayı ve hareketliliği artıracak.. Yani AK Parti lehine, sandıkta zait sorumluluk yapacak.. Hangi yani, SELIM Parti ’ye değil bile, Kılıçdaroğlu ’nun CHP ’döş, Bahçeli ’nin MHP ’bağır mi fikir verecek..

CHP, MHP, BDP ya üstelik paralel yapının yönetimindeki bire bir Türkiye ’yi düşünebiliyor musunuz.. Hakeza aynı ihtilaf YANLIŞSIZ Tümen ’nin hem şansı, hem dahi şanssızlığı..

Ehil kendini naçar ve köşeye sıkışmış hissediyor. Saldıracaklar. Topyekûn saldırıya geçecekler.. Bu seçme onlar için dirimlik öneme erbap.. Seçime büyüklüğünde ve seçimden sonra, ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar..

Amma herkes bilir ki, “haddinden fazla yol gayedeki hikmeti bozar”.. Ve yeniden hep agâh ki, “baskı, oyunu bozar”. Bu zümre yapılar deklare olduktan sonradan mufassal süre ayakta kalamaz.. Ortaklaşa hipnoz seansları ile neşeli ayrımsız topluluğu ayrıntılı süre ayakta tutamazsınız..

Bir Cevap Yazın