Dinleyenleri içli albüm

Gidenlerin kafasız gelmediği, acının, hasretin, gözyaşının dinmediği bir devrin kahramanıydı onlar… Ölümsüz kahramanlar. Yabanlık tarihinin genişlik büyük zaferi 100 yaşında… Çanakkale şehitleri 100. yılında türkü albümüyle anılıyor.

Hüseyin Avni Danyal, Orhan Tığ, Mukaddes, Erek Arslan, Gökhan Alkan, Volkan Kötü, Ahmet Yenilmez, Şenol Göka, Orhan Hakalmaz gibi altın sanatçılar balaban iş, fedakârlık ve eşsiz aynı vatan, budun sevgisi ile Çanakkale şiirlerine ve cephede yazılan asker mektuplarına sahn veriyor.

Orhan Hakalmaz, istek tellerimize dokunan Çanakkale Türküsü ’çıplak seslendiriyor. Projede sürpriz esame da kayran alıyor.

Yapımcılığını İstanbul Sineması ’nın, şekil ve prodüktörlüğünü Benjamin Kayaç ’nın üstlendiği, besteleri ve konuşma yönetmenliği Sadakat Ateş imzası haiz ve birçok şanlı ismin sesleriyle avlu bulan “Çanakkale 100. Sene Şiir Albümü” Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim Tuna’nın önderliğinde Türk Dünyası Vakfı’nın desteğiyle “ölümsüz kahramanlara” 100. yıl hediyesi…

Proje danışmanlığını ise Başvekâlet Basın Eser ve Danışma Çanakkale Memleket Müdürü Hedef Dereli yürütüyor.

Çanakkale geçilemeyeli 100 sene oldu…

Çanakkale Zaferi ’nin 100. sene anısına planlı Türkiye ’nin önde mevrut sanatçılarının özgün yorumlarıyla, ebedî kahramanlara hitaben hazırlanan şiir albümü tarihe bulaşık bırakmayı hedefliyor.

Albümde, Çanakkale için merkum hayvan şiirlerin yanında ebedî kahramanların siperlerde yazdığı mektuplar bile kayran alıyor.

Bir Cevap Yazın