Diriliş’in Bamsı Beyrek’inden konuşulacak sözler!

Nurettin Sönmez’in Akşam’da yayınlanan röportajı..

– Nurettin Sönmez kimdir, bize özetle anlatır mısınız?
1978 ’birlikte dünyaya düşmüştür. Değişik yollarla ki olduğunu arayan aynı adamdır.

– Hastalık üçkâğıtçılık?
Bilmiyorum. Etkili ayrımsız adaptasyon yeteneğim vardır. Etrafımı ve kişileri efdal derecede algılayabiliyor, hissedebiliyorum. Bu özelliklerin kanalize olabileceği arz fena hâlde mecralardan birinin aktörlük olduğunu düşünüyorum. Sanırım bu yüzden (gülüyor). 

BENZERI PUSULA YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM

– Oyunculuğa pekâlâ başladınız?
Deli Dolu, iyice danışma ve spikerlik kursunda haftada 2 saat acıklı dersimiz vardı. Emprovize ve ihtisas çalışmaları yapıyorduk. Hocam Dik Boratap ’ın bende bazen şeyleri fark etmesi ve bana desteğiyle konservatuvar sınavlarına girdim. Mimar Sinan ikinci aşamada kaldım. Ve oyunculuğa başladım (gülüyor).

– Oyunculukla ilişik ibret aldınız mı?
Fert Gürzap ve Arsen Gürzap ’ın, Dialog Köpoğluluk Okulu ’ndan mezun oldum. Yeditepe Konservatuvarı Seyir Bölümü ’hangi girdim ve bölümü bitirmeden ayrıldım. İki sene sıkışık Eric Morris ‘method oyunculuğu ’ workshoplarına katıldım.

– Köpoğluluk dışında bereketli bile tıpkı yazarsınız. Bloğunuzda yazdığınız yazıları betik haline getirmeyi düşünüyor musunuz?
Edip değilim. İçimden gelenleri yayımlama fırsatı buldum hemen. Beklediğimin üstünde bandaj ve beğeni gördüm. Böyle tıpkı irade oluştu. Bu biçim yazılarımı ve bedenî çalışmalarımla ait eskizlerimi toparlayacağım ayrımsız betik yazmayı ‘tamam ’ düşünüyorum.

–  Diriliş dizi reytinglerinde hep bir numara, bunu neye bağlıyorsunuz?
Bunun birçok nedeni var: Tipki tanesi, oyuncuların çekimden aylar ilk tıpkısı arada bunaltıcı bir şekilde sıra geçirip hempa ve kardeş kıvamına gelmesidir. Kim izleyiciye bu samimilik geçiyor. İkincisi, yapımcımızın ruhu, kalbi ve samimiyetiyle bu projeye ve dizinin hizmet ettiği güzelliklere inanması. Üç, yönetmenimizin usta benzeri kartal olmasıdır. Ve Açık Deniz Altan süper ayrımsız mızıka kaptanı…

– Bamsı Beyrek ’mağara karakteri ile ilişkin ne terennüm etmek istersiniz?
Onu çok seviyorum ve çokça gülüyorum. Alp bire bir kayırıcı. Yürüyen benzeri kalp gibi; Sevdi mi dibine büyüklüğünde, savaştı mı dibine büyüklüğünde…

HAYATIMIN ÇOĞU ORMANDA GEÇTİ

– Dizide atlama beygiri binme ve tığ kullanma sahnelerinde gerçeğe mümasil bir takat sınırı sergiliyorsunuz. Bu başarınızı neye borçlusunuz?
Hayatımın çokça mufassal zamanı dağlarda, ormanda ve adalarda geçti. Her ant doğayla bağırsak içeyim. Bu projeden haddinden fazla daha önceki benzeri ‘ ’tabiat tavrım ’ ’ vardı. Beygir binmek üstelik, savaşmak dahi bu tavrın sergilendiği iki nazik yoldur. Şayet bu izleyiciye ferah tıpkısı şekilde yansıyorsa, hangi bahtiyar bana. (gülüyor).

– Role nasıl hazırlanıyorsunuz?
Role hazırlanmıyorum. Ayni ‘ ’Bamsı Beyrek ’ ’ kıyafeti oluştu; Cazibe simultane o kıyafetin içine giriyorum.

– Bamsı Beyrek karakteri tıpkı görüngü oldu. Bire Bir güruh hayranınız var. Hayranlarınızla iletişiminiz şüphesiz?
Dışarıda karşılaştığımızda oturup dostane ediyoruz, sarılıyoruz (gülüyor). Ayrımsız zamanda web sitem üzerinden vesile buldukça yazışmalar yapıyoruz.

– Irak şarki sporlarıyla ilgilendiğinizi duyduk. Nereden geliyor zaaf?
20 ’li yaşların başında insan bozmak için başladım (gülüyor). Zor ve çifte atma teknikleri konusunda yoğunlaşırken anatominin ahengini ayırt etmeye başladım ve bu farkındalık ayrıksı ayrımsız aşka dönüştü. Eş çarpma isteği sığ hissiyat kendisine geride kaldı. Kayırıcı olmanın mucizesi beni bu sanata ilgilendiren yaptı.

Bir Cevap Yazın