Diyarbakır Sur’da 88 terörist öldürüldü!

Sabah’tan Hüseyin Kacar’ın haberine bakarak Diyarbakır’ın Sur ile Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde 10 bin leşker ve polisin katıldığı operasyon bitmeme ediyor. Uğur’da temizlenen sokaklardaki hendekler, DSİ ve emniyete ilgili hisse senedi makineleriyle kapatılmaya başlandı.

Belediyenin yapması müstelzim çalışmaları DSİ ve emniyet güçleri yapıyor. Kamyonların taşıdığı topraklarla hendekler kapatılıyor. Diyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde 6 mahallede devam fail sokağa çıkma yasağı zımnında mağdur olan esnafa 2 milyon 950 bin lira bindi sağlandığını açıkladı.

YİNE OKUL YAKTILAR:
Adana’nın Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde, yüzleri maskelenmiş üç yıldırıcı, Gülbahçesi Ortaokulu’nu, molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Yangında, gâh sınıflarda, sarıklı ve müdür odalarındaki eşyalar uymazlık gördü.

SİVİL VATANDAŞI VURDULAR:
Sur’da teröristlerin biberli açması sonucu seken mermi yakınlarıyla Melikahmet Caddesi’nde alışveriş eden N.K’nin (22), sırtına çıkacak etti. Ağır Sıklet yaralanan N.K, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. N.K’nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

TRENE BOMBALI SALDIRI:
Yıldırı örgütü PKK, geçtiğimiz salı haset Van’da yük trenine bombalı saldırıda bulundu. Raylara döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle lokomotif ve raylar, hasar gördü. 

Bir Cevap Yazın