Diyarbakır Uğur’birlikte patırtı!…

Hürriyet’te meydan alan habere göre Cizre’birlikte da PKK’lı teröristlerle sâdır catışmada uzatmalı çavuş Beklenti Iman martir oldu.

Diyarbakır ’ın format Talih İlçesi ’nde 2 Mabeyin haset, barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK ’lıların etkisiz hale getirilmesi için ilan edilen sokağa çıkma yasağı bitmeme ediyor. Talih ’birlikte zaman düzenlilik güçleri ile teröristler beyninde çatışmalar yaşanırken, ilçeden sık sık zırh ve patlama sesleri yükseldi. Çatışmalar sırasında PKK ’lıların yara muahede tüfeği Kanas ile açtığı şiddetli ve tuzaklanan ahali yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesiyle düzenlenen saldırılarda bütün 6 leşker yaralandı. Yanık askerlerden tıpkı uzman çavuş yapılan tamlık müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Çorlu 5 askerin Diyarbakır Er Hastanesi ’nde tedavisi sürüyor. Sur ’de ise çatışmalar saha kayran bitmeme ediyor.

CİZRE’DE 1 ÇERI ŞEHIT

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde görev özne bitirmiş uzman çavuş 23 yaşındaki Beklenti Iman yıldırı örgütü ile girilen çatışmada martir oldu. Beklenti Inan’ın Kocaeli’nin Gebze İlçesi Mustafa Paşa Mahallesi’nde mevcut ailesine yara selen verildi. Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, çeri ve güvenlik görevlileri ile eve gelerek Adak ve Zeliha Iman çiftine oğullarının martir olduğunu bildirirken, benzeri 112 Evgin ekibi hazır bulundu.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLADI

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde ve Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam fail operasyonlarda PKK’lı teröristlerce yapılan silahlı saldırılar sonucu 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Genelkurmay’ın açıklaması şöyle: “08 Karı 2016 tarihinde saat 12.00’de Şırnak ili Cizre ilçesinde ve saat 13.30’bile Diyarbakır ili Talih ilçesinde bitmeme eden operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırılar sonucu, iki kahraman zırh arkadaşımız vahim yaralanmış, kaldırıldıkları hastanelerde yapılan kamu müdahalelere rağmen kurtarılamayarak martir olmuşlardır. Bizleri derin ayrımsız üzücü ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden ermiş şehitlerimize Allah ’fecir rahmet, şehitlerimizin zer ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Mefret Türk Milletine başsağlığı ve sabır dilek ediyoruz”

Bir Cevap Yazın