Diyarbakır’da şehit olan polislere veda

Hürriyet’te kayran kayran habere bakarak Toprak Güvenlik Müdürlüğü bahçesindeki törende, martir polislerin Türk bayrağına sarılı naaşları meslektaşlarının omuzlarında taşınarak katafalka konuldu. Şehitlerin arı geçmişi okundu ve yakarış edildi.

Memleket Itimat Müdürü Adnan Taşdan, ülkeyi tahsis etmek, bölmek talip, ülkenin huzuruna göz çalı hainlerin kesinkes yaptıklarının hesabını vereceklerini söyledi.

Şehitlerinden aldıkları direnerek ellerinden geleni hesabına getireceklerini tabir fail Taşdan, şöyle konuştu:
“İlimizin geçim ve hamaset ortamının tesisi, vatandaşlarımızın bizlere vereceği destekle sağlanacaktır. Şehitlerimize ve Baro Başkanımız Tahir Elçi’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevdiklerine ve meslektaşlarıma sabırlar, yaralanan meslektaşlarıma ivedi şifalar dilerim.”

Törende şehitlerin yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına bilgili olamadı.

Himmet arkadaşları tarafından cenaze aracına taşınan martir polislerin cenazesi, toprağa vurmak amacıyla memleketlerine uğurlandı.

Mazi, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerce şiddetli açılması sonucu yaralanan polis memurları Çiftaslan ve Erdur martir olmuş, çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Delege hayatını kaybetmiş, bire bir polis güçleri memuru ile A A muhabiri yaralanmıştı.

İncelemelerde yatmak amacıyla görüngü yerine revan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın da ortada bulunduğu heyet, çatışmanın ortasında artmış, teröristlerin açtığı ateşle 2 polis memuru henüz yaralanmıştı.

Bir Cevap Yazın