Dizileri birçok kişi izliyor?

ÇIKTI her hafta dizinizin seyirci sayısını da öğreneceksiniz!

Geçen pazartesi haset, haftalık reyting çizelgesiyle gelişigüzel dizilerin seyirci sayılarını üstelik ortaya koyan benzeri alfabe yazmıştım.

Dizilerin hayatımızın üzerindeki etkisini, müthiş izleyici kitlesini rakamsal verilerle gözlerinizin önüne sermekti amacım. Bu hesabı, 50 milyonluk bütün seyirci pastası üzerinden, izlenme paylarına göre yapmıştım. Gördüm ki, reytingler kadar aynı diziyi kaç kişinin izlediğini birlikte zül ediyorsunuz. Bu talebi dile getiren telefonlar açıyor, e-yakın ’ler, mektuplar gönderiyorsunuz.

Aha bu yüzden, bu pazartesinden itibaren reyting karnesine, dizilerin yayınlandığı akıbet bölümlerinin kaç sevimli eliyle izlendiğini dahi yazacağım. Gine hatırlatayım, tıpkı reyting üç adi beş fevk 500 bin kişiye balya gelmektedir. Dizilerin seyirci sayısı bile işte bu veriye göre hesap edilmektedir. Tabii kortej zımnında kanallar paradigma hesabına bundan sonra filmlere, eğlenceliklere odaklandı. Ekranda dizilerin ya esasen bölümleri evet bile kolajları vardı. Hele da atv ve Biçim D, ellerindeki tek mefret silahı sahaya çıkarmadı. Bittabi anlıyorum nedenini. Hem büyük kıymetli dizilerden tıpkı haftalığına bile olsa bırakmak istiyorlar. Hem dahi tatildi, söz ziyaretiydi derken seyircilerine kürsü kaçırtmak, onları dizilerinden kopartmak, fark etmek istemiyorlar. Sonuçta bu kapsam bizim dizilerin reyting karnesi listemizi alay haftasında neredeyse yarı yarıya azalttı. Amma önümüzdeki pazartesi gününe büyüklüğünde bilcümle tehlikeli toplar yeniden ekranda olacaklar. Ve bundan sonra Bizim Ekran ’dahi, reytinglerinin yanı sıra, seyirci sayılarıyla vadi alıp sıralanacaklar.

14-20 KASIM HAFTASI DİZİLERİN REYTİNG KARNESİ

 

Bir Cevap Yazın