DIZÜSTÜ sonuçsuzluk nedeni!..

Dr. Elif Reşit, üreme organlarındaki ısı artışıyla er suyu sayısı, haraketliliği ve kaletisende azalma olduğunu belirterek, “dizüstü bilgisayarda ısı artışı yaptığı üzere erkeklerde kısırlığa illet oluyor” dedi.

Ergin, yaptığı açıklamada, tenasül organlarındaki ısı artışıyla er suyu sayısı, hareketliliği ile kalitesinde azalma olduğunu söyleyerek, “Erkeklerde meni üretimi eğin normal ısısının 1 etap altında gerçekleşir. Meğerse son yapılan araştırmalar, wi-fi kullanan dizüstü bilgisayarlar eş üreme organlarındaki ısıyı, alışılagelen gövde ısısının 2 kademe konusunda çıkardığını tayin etti. Fertility and Sterility dergisinde yayımlanan tıpkısı deneysel çalışmanın sonucuna bakarak, eğer bacaklar sınırlı bir şekilde kucakta dizüstü bilgisayar ile oturulursa 11 dakika, bacaklar tutkun aynı şekilde, havari ped ile oturulursa 14 zaman sonraları ve bacaklar berrak şekilde yardımcı ped ile oturulduğunda 28 dakika bilahare ısı 1 derce artıyor” dedi.

Ergin, kablosuz internete sadık dizüstü bilgisayar bilgisayarı ile ilişik yapılan araştırı sonuçlarını şöyle değerlendirdi: “Bu faaliyet kablosuz internete tutkun dizüstü kullanımının ayvaz spermi üstüne olan etkisinin incelendiği önce çalışmadır. Araştırma sonucunda ışıma altında mütezayit spermlerin encam hareketlerinde eksilme, gelişmemiş sperma oranında ise artma tespit edildi. Antrparantez wi-fi ’ye kapalı bilgisayara yakın duran spermlerde, erdemli oranda DNA hasarı belirleme edildi.”

FATİH ÇADIR / İHA

Bir Cevap Yazın