Doğuş’a benzeri tepki da Hüseyin Özkan’dan…

Etrafımda herkes Tekevvün ’un ilçe geçirip denizde kaybolması olayını duyunca çabukça “Gökhan Dikkat ’bile kaybolmuştu” diye gülmeye başlıyor. Olur illet kimesne Veladet ’a inanmıyor? 

Demincek namussuz çobanın hikayesini hatırlayalım. Köylüleri “sürüyü aldanmaz bastı” diyerek yalandan defalarca paniğe sokan sürücü, benzeri bölüm basit sürüyü aldanmaz bastığında köylüleri çağırmış. Fakat o dönüş da çobana kimse inanmamış. Reklam kokan hareketler bunlar. Geçmiş ölüm tehlikesi atlatan tıpkı kayırıcı zahir devrisi dönüş kanal kanal dolaşır? Ahiret Yolculuğu tehlikesi üzerinden reklam yapılır mı?  Aha çıkarsın tıpkı TV programına, saatlerce bu işin reklam olmadığını inandırmak zorunda kalırsın.

Veladet ’un konuşmalarını uymak cümle benzeri eziyet, yöntemince işkence. Düşünce sır ermiyor zaten. Tam dokuz saat denizde eksik, boğulmamış. Kuşkusuz tamam?.. Hikmet kurallarına ters bu söylemler, hissetmek kabil değil. Tekevvün yaşadıklarını anca tıpkı anlatıyor kim neredeyse Veladet ’un gidip elini ayağını öpeceğiz. Ne ulu bir insanmış Tekevvün. Ilçe geçirdiği çevrim karşısına mavi gözlü, dünya yakışıklısı benzeri ayvaz hamiş. Elan vaktin var demiş. Allah Allah neler oluyor şu dünyada. Tekevvün bunu da ballandıra ballandıra anlatıyor ekranda. Adam dökülmüş halde denizin zarfında pekâlâ dokuz saat kalır. Veladet bizim kafamız basmıyor, anlamıyoruz. Dirim Bilimsel yerine imkansız değil mi bu sence? Bir dahi yaralarını gösteriyor, Veladet. Ego baktım yara bere bulunmayan ki. Aynı ufak tentürdiyot sürülmüş alnına o büyüklüğünde. “Kedi şeyini görmüş yaram var demiş.” Hey Allahım ne günlere kaldık.

Hüseyin Özkan /ayakligazete.com

Bir Cevap Yazın