Doktorlardan gece yarısı Meclis’e ‘imdat’ telefonu!

Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine bakarak sokağa balkon yasağının uygulandığı Şırnak Cizre ’bile teröristler esbak akşam ululuk hastanesine saldırdı. Doktorların ‘medet ’ telefonu, Divan Genel Oturmuş ’ndaki eğreti bütçe görüşmelerine kaşe vurdu.

Saldırılar nedeniyle muhat kaldığı sığınaktan arayıp arkalama isteyen doktor, hayatlarından bulut ettiklerini söyledi.

ÇELTEK Otacı Odası Başkanı Adnan Memiş, arızi görevle Şırnak Cizre ’dahi görevlendirildi. PKK ’lı teröristler perşembe akşamı hastaneye roketle saldırdı. Doktorların kaldığı yere roket mermileri çıkma etti.

Doktorların de aralarında bulunduğu 176 personel, sığınaklara kaçtı. Ortopedi uzmanı Memiş ’mağara imdatçığlığının Divan ’e, oradan de Türkiye ’ye ulaşmasını ise üç kent ortada kurulan katlanılamaz tıpkısı telefon köprüsü sağladı. Dehşeti dallı güllü doktorlardan Adnan Memiş, önceki evvel Yardimci Doktor Odası Genel Sekreteri, arkadaşı doktor Büyük Karaoba ’yı aradı. Karaoba, Memiş ’le konuşmasını şöyle aktardı:

ÇOK TEDİRGİNDİ

“Geceleyin beni aradı, ‘Uca sığınaktayız, durumumuz on paralık ongun değil, o kadar şiddetli ki, burada keyif hizmeti ödeme şansımız on paralık bulunmayan ’ dedi. Kendisi ortopedi uzmanıdır, travmalara alışkan soğukkanlı tıpkı insandır. Ama sesi çokça tedirgindi, neredeyse utanmasa ağlayacak konumdaydı. Bana ‘10 günlüğüne buradayım amma buradaki insanların durumuna beribenzer çokça üzüldüm, çünkü çoluk çocuk buradalar. Doktor odası, bir roket geldiği üzere kullanılamaz durumda. Bizler de benzeri marazlı gelince üst çıkıyoruz, hastaya baktıktan sonra esasen sığınağa iniyoruz ’ dedi.”

DIVAN ’E TAŞINDI

Mehabetli Karaoba, derakap CHP Uşak Milletvekili Özkan Kıvılcım ’ı aradı. Bundan sonrasını ise Sıcaklık şöyle anlattı: “Ali Satış, beni saat 23.00 civarında aradı. Ego o tam hastanede yatan bire bir belediyeci arkadaşımın yanındaydım. Durumu Grup Başkanvekilimiz Bağımsız Milletvekili Özel Satış ’e ileteyim dedim fakat kendisi o sırada bütçe görüşmelerine yoğunlaştığı için Divan ’te olan Denizli Milletvekili arkadaşım Kazım Aslan ’ı arayıp durumu ilettim.” Kazım Aslan, Alaz ’ın aktardığı bilgiyi Kadro Başkanvekili Özel ’e iletirken, Hususi ’in istediği teferruatlı vukuf notunu da, İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Flama ile görüşerek hazırladı.

Bir Cevap Yazın