Dokunaklı Kalem’den ‘sözde ayak topu programları’

ÖZDE DEĞİL, SANKI FUTBOL PROGRAMLARI…

Bu yazımın konusu neymiş Ayak Topu Istimara Programları. Neymiş diyorum zira çoğu spor programı, özde değil, sanki futbol yorumu programı…

ÖNCEKI HAKEMLER LİNÇ EDİLDİ!

Benzeri Varmış:
Bir Vakitler maçlardan sonra, aldıkları 3’er dakikalık görüntüleri, ati-ferasetsiz sararak, yavaşlata-hızlandıra sündürerek hakem ve/yahut futbolcu eskisi yorumcularına tartıştıran  ayak topu kıymetlendirme programları vardı.

Ayak Topu izleyicisi, maçı stadyumda veya televizyonda hareketli adına izlemiş olsun evet bile olmasın, maçta saniyeler süresince karar veren beli bükük hakemlerin linç edildiği bu programları katiyen izlerdi.
Öyleki, izleyici,  yargıcı eskilerinin, “Oynatalım… Benzeri sefer elan… Başa sar… Orada dur! Demincek kilolu oynat… Ayrımsız da pilottan görelim!” diyerek, diyerek dakikalarca tartışıp değişmeyen veremedikleri pozisyonlar için, saniye karar veren hakemleri zerre-pinçik edişini adeta kanma olurcasına izlerdi…

NEZARETSIZ AYAK TOPU YORUMU: ETSIZ ÇIĞ KÖFTE!

Bire Bir Yokmuş:
Bilahare Ayak Topu Endüstri büyüdü. Canlı Yayın ihaleleri milyon dolarlarla tabir edilmeye başlandı. Tabi bu durumda  3 dakikalık görüntülerin de fiyatı arttı. 3 dakikalık görüntülerin ihalesini kayran biçim, görüntülerin “ekmeğini biricik başına yemek” için görüntüleri fahiş fiyattan 12 saat sonra satmaya başlayınca hiçbir geçek bu görüntüleri almadı. Bu durumda nezaretsiz futbol programları, siska çiğ köfteye dönüp; Uğurcum oynatamayınca, yorumcular oynatmaya başladı.

ZEHIR KALEM’İN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ…

Bir Cevap Yazın