Donk:

Türkiye’de kayran düzlük habere bakarak Galatasaray’ın Kasımpaşa’birlikte kadrosuna kattığı Ryan Donk, Antalya’de süren kampta basın toplantısı düzenledi ve ilgiyle açıklamalarda bulundu.

Galatasaray formasıyla çıktığı önce resmi karşılaşmada Karşıyaka’ya gol atan Hollandalı futbolcu, “Kampımız gayet bol gidiyor. Daha Çok maçlarımız başlayacak. Umarım gani sonuçlar alırız” diye sözlerine başladı. Donk, UEFA Avrupa Ligi ’nde iddialı olduklarını belirterek, “Edisyon maçlar bizi bekliyor. Kalitemiz ortada. Kupada deplasman golleri çokça majör. Takımımızda bitiş oynama potansiyelimiz var. Bunu başarırız. Gür işler yapacağız” diye konuştu.

Galatasaray’daki selefi Felipe Melo için birlikte kıymetlendirme özne soluk-kırmızılı futbolcu “Melo cesim ve imtina etmek duyulacak işler yaptı. Şu anda onun yerinde ego oynuyorum. Biricik amacım zat performansımın yer iyisini belirtmek” ifadelerini kullandı. Donk, “Ligde 11 puan fark pahal üzere duruyor amma bence geride katılmak lider olmaktan elan dolgunca türlü. Bu fark kapanabilir. Galatasaray’ın kupalar için iri tıpkısı şansının olduğunu düşünüyorum. Daha önceki internette ayrımsız rap videom vardı… Buradan herkese kortej veriyorum. Şampiyon olursak rap şarkısı söyleyeceğim” diye konuştu.

Fatih Terim’e sıkıntı

Türk Milli Takımı üzere öneri alırsam çalım duyarım” diyen Donk “Bu ülkeyi çok seviyorum. Hele İstanbul’u çokça seviyorum, gidiş geliş hariç! Milli Takım için tıpkı öneri gelmedi. Gelirse konuşulabilir. Ama bunun üzere Türkiye’de 5 yıl oynamam gerekiyor. Böylesine şişman tıpkısı talih için atlatmak isterim. Fatih Terim’den öneri gelirse değer duyarım” şeklinde konuştu. Soluk-kırmızılı topçu, Kasımpaşa’birlikte alay malay hat giydiği vatandaşı ve adaşı Ryan Babel’in, Galatasaray’dan teklif gelmesi durumunda akseptans edeceğini solgun-kırmızılı taraftarlara müjdeledi.

Bir Cevap Yazın