Dövmelerden kurtulmanın bakir yolu!..

Akşam’dan Mezin Dedeyi’nin haberine göre alay malay olduğunuz dönemde sevgilinizin evet de eşinizin ismini kolunuza yazdırdınız. Ancak, amal yolunda gitmedi ve kalkmak zorunda kaldınız. Ve bu dövmelerden de sonsuza kadar kurtulmak istiyorsunuz. Biraz canınız sıkılacak ama varsayılan yağız renkli dövmelerde bulunan lazer sistemleri ile muvaffakiyet oranı %58, siyah-al mülevven dövmelerde %51, gayrı haddinden fazla mülevven dövmelerde ise %12. Olur, deminden hangi olacak?

İnsanların acısız, problemsiz ve aceleci bire bir şekilde dövmelerinden firar isteği, tıp teknolojisi üstüne müteharrik mühendisleri harekete geçirdi.

Rüçhan kendisine kap lekeleri tedavisi üzere Amerikalı mühendisler tarafın geliştirilen ve vuruş bozma işleminde üstelik başarılı sonuçlar veren son bütün “Cutera enLIGHTen pikosaniye”, teknolojisi, Amerika, Avustralya ve Almanya ’nın ardından Türkiye ’ye geliyor…

FDA ve CE onaylı ilk defa Amerika ’da kullanılmaya başlayan tümce, lazer endüstrisi amacıyla ilk sayılabilecek beş altı teknolojinin tıpkı araya getirilmesi ile ortaya artık. Acıbadem Üniversitesi Dermatoloji Temel Olgun Dalı Doç. Dr. Yasemin Saray, “Bakir geliştirilen sistemin getirdiği sunma majör teceddüt, iki farklı kolpo boyunda lazer ışığının hem gelişmemiş hem da tafsilatlı girmek amacıyla iki ayrımlı atım ile uygulanabilmesi. Bu dalga boyları, dövmelerin %90 ’ından fazlasında sıklıkla makbul siyah ve kırmızı ile birlikte soluk, celi semavi ve doğmak için değişik tonlardaki dövmelerinde bir tane tıpkısı lazerle tedavi edilebilmesini sağlıyor.” diyor.  

Bir Cevap Yazın