Dudakları sorumluluk yayımlamak elinizde!

Sabah’ta vadi alan habere bakarak dudaklarını henüz etine dolgun ve baskı yorumlamak isteyenler amacıyla dudak boyası rastık tekniğiyle ilgilendiren birkaç minik ipucu…

Evire Çevire dudaklar amacıyla önceki aklık bire bir munsap çizgisi çizmeniz gerekiyor. Bunun için dudaklarınızı merbut tutun ve ucu ölçüsüz tıpkı kalem kullanın. Munsap çizgisi için genişlik gür formül dudağınızın eğin, orta V kısmından başlamanız, henüz sonraları bucak kısımlarına akilane kısa dokunuşlar yapın. Alt dudağınız üzere da yine ayrımsız şekilde ortadan başlayarak kenarlara doğru ilerleyin.

Eğer dudaklarınızda balıketinde bir görünüş iştiyak ediyorsanız, kalemi gaga çizginizin dakikasında dışından çekin. Katıksız benzeri görünüş içinse ağız çizginizin tamlık üstünden çizmeniz gerekiyor.

Uyguladığınız rujun henüz sürekli olmasını istiyorsanız, rujunuzu sürmeden önce kalemle dudağınızı hafifçe boyayabilirsiniz. Şayet yoğun tonlarda bire bir uç kalemiyle bu tekniği uygularsanız rujunuz dudağınızda dip gözükecektir. Buna dikkat edin.

Son olarak; rujunuzu uygularken fırçayla sürmeniz elan gür tıpkısı serencam elde etmenizi sağlar. Arz arzulu makyaj ustaları ruju asla fırçasız sürmez.

Bir Cevap Yazın