Dünya Ilıcalı’yı tayf kırıklığına uğratan vukuf!..

Tabiiyet Cadde’den Mehabetli Eyüboğlu’nun haberine bakarak karşılaşma öncesi ve sonrası yeni sezondaki programlarını tanıtarak izleyiceleri bilgilendirmeyi düşünen Acun Ilıcalı’ya FIFA’dan kara haber geldi.

Acun Ilıcalı ’nın, TV8 ’i aldıktan sonraları yaptığı önceki güç hamlelerden biri TRT ile 2014 FIFA Acun Kupası ’nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı.

Buna bakarak, 12 Haziran- 13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya ’dahi gerçekleşecek FIFA Acun Kupası ’nda oynanan maçlardan TRT ’deki iftar saatine balya gelenleri, TV8 yayınlayacaktı.

Böylecene Acun Ilıcalı, güzün başlayacak yıpranmamış ürün dönemini beklemeden TV8 ’i atağa kaldıracak ve maçların önü, çevrim arası ve böylece bakir programlarını tanıtacaktı.

Fakat TRT yetkililerinin bu konuda verdiği sonuç vukuf şu: “O hisse senedi olmadı. Çünkü Dünya Kupası maçlarının pazarlama hakkını elinde bulunduran ve bize da satan Avrupa Eser Birliği ’nin (EBU) kriterlerinden biri HD nişane mecburiyeti… EBU, TV8 ’mağara HD çıkışı olmadığı amacıyla Dünya Kupası maçlarını yayınlamasına cevaz vermedi. O nedenle 2014 FIFA Acun Kupası ’nın eksiksiz maçları sadece TRT ’bile.”

Bir Cevap Yazın