Dünya Medya’ya dev uzlaştırma davası!..

Habertürk’ten Gökay Usanmaz’ın haberine bakarak müzisyen, maestro ve kameraman Dik Akyıldız, küçümseme ve müziği kendisine ilişkin olan “Amor-ı Facia” ve “Gidecek Yerim mi Var” ünlü şarkıların izinsiz yerine kullanıldığı iddiasıyla Acun Medya Prodüksiyon ve Reklam Hizmetleri Şirketi ’ne 16 bin lira tazminat davası açtı. Sorun dilekçesinde, söz konusu eserlerin Akyıldız ’ın izni olmadan “O Curcunalı Türkiye” adlı konkur programında yayınlandığı ve kişilik hakları ile manevi değerlerine saldırıda bulunulduğu öne sürüldü.

MADDİ MANEVİ ZARARA UĞRATILDI

Müvekkili Dik Akyıldız ’a ilişkin iki eserin “O Curcunalı Türkiye” yarışmasında müsaadesiz adına kullanıldığını argüman eden Avukat Sinem Cansu Yılmayan “Ürün, programda orkestra ile çalınarak yarışmacılara söyletilmiştir. Müvekkilime lazım kayıttan önceki gerekse yayından sonradan hikmet verilmemiş ve müsaade alınmamıştır. Antrparantez bu hususta namına gelişigüzel ifa birlikte yapılmamıştır. Bu hususlar müvekkilimin maddi ve manevi zarara uğramasına etken olmuştur” dedi.

Yılmayan dilekçesinde şunları söyledi: “Hakları ihlal edilerek müvekkilime ilgilendiren eseri destursuz ve temas bedel ödemeden programda kullanan, bu sebeplerle da nahak çıkar gerçekleştirme eden Acun Medya Prodüksiyon ve Reklam Hizmetleri şirketinden fazlaya ilişik halklarımız hafi yaşamak kaydıyla 16 bin teklik tazminat talep ediyoruz.” 

Bir Cevap Yazın