Dursun Özbek:

Türkiye’dahi saha düz habere göre UEFA ’nın mali fair-play kurallarına uymamasının peşi sıra Avrupa kupalarından 1+1 men cezası ile yüz yüze küsurat Galatasaray ’birlikte Başbuğ Dursun Özbek açıklamalarda bulundu. Zerrin-kırmızılıların 1 numaralı ismi “Hocamızın raporu doğrultusunda Galatasaray’a yarayışlı olamayacak bire bir oyuncu bize söyler ise fakat satarız. Şu an tek futbolcuyu mir kadar akıl ve planımız namevcut. Özellikle Muslera ve Sneijder ile on paralık bulunmayan. Biz şampiyonluğa adayız ve iddiamızı de serencam esas kadar sürdüreceğiz. Böyle iddialar yersiz laftan ibaret” diye niteleyerek konuştu.

Özbek, “UEFA ile zamanında yaptığımız toplantıda enflasyona vabeste kur farkını anlattık. Avrupa’nın özge ülkelerinde hakeza benzeri sav bulunmayan. Kırat farkından yüğrük ayrımsız uymazlık var beyninde. Önceki ön görüşmelerde 3 yıl men gibi ürkütücü laflar ortaya atıldı. Biz UEFA’ya şurası söyledik; bakın daha çok zararı azaltma yoluna girdik. 70 milyon avrodan geriye aktarılma başladı. 50’ye indik ve 15 düşürmek üzereyiz. Geçmişten mevrut kontratlar ile cebelleşiyoruz. Tığ kulübün devamlılığı açısından bu kontratlara uymak zorundayız amma bire bir zamanda artırım üstelik yapıyoruz. Biz fariza süremiz olan 3 yılda bunu dengeye getireceğiz” ifadelerini kullandı.

UEFA ’yı ikna edebiliriz

Başbuğ Dursun Özbek, “Şubat toplantısına çokça ehemmiyet veriyoruz. Rakamlar arasında savunulmayacak hatalar var. Neyi savunacaksın! UEFA’nın tekmil uyarısına rağmen 134 milyon avro ekstra zarar etmişin. Alt Kurul bize sarih söyledi haddizatında.  Ukubet elan ağır olacaktı ama sizde tehlikeli tıpkı çabalama gördük. Bu yüzden ceza önerimizi 1+1 yerine sunduk. Eğer zararı 10 milyon ekü ve altına indirirsen 2. men cezasını askıda tutarım. Benzeri salah trendi gördüler ve meşrut ceza yoluna girdiler” dedi.

Özbek, “Mayıs sonunda zararı 10 milyon avro seviyesine kaldırmak için çabalama göstereceğiz. Mağazacılıkta haddinden fazla mefret hazırlıklarımız var. ilk defa bizim dönemimizde mağazacılıktan kötülük etmekten kurtulup kara geçtik” diyerek konuştu.

Zerrin-kırmızılıların 1 numaralı ismi, “Yüzdelik yüz ceza gelecek diye niteleyerek tıpkısı durumda bulunmayan. Taraftarlarımız karamsarlığa kapılmasın. Bu 1+1 tıpkısı teklif, anlık yerleşmiş bizi yeniden dinleyecek. Ego ikna edebileceğimize de inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın