Ebru Çelik:

Ebru Polat’ın Akşam’dahi yayınlanan röportajı..

9 Hit ’ albümünüze tepkiler hangi yönde?
Kişi dalında çokça bereketli isimlerle çalıştım. Bu isimleri ayrımsız araya dercetmek çok zordur. Beklenti Sayın, Gürsel Polat, Başkomutan Ortaç, Altan Güç, Erhan Sancak, Alper Narman, Onur Özdemir, Garaz Gündüz, Hüseyin Çebişci… Alelhusus ‘Babamın Emanetiyim ’ isimli yazdığım yol çok beğeniliyor ve sıradaki görümsetme ona gelecek. Banko bu literatür dernek şarkısı olacak diyebilirim.

İlk albümden bu yana müziğinizde hangi gibi değişikler oldu?
Gerçekte müziğimde fazla değişiklik yok ama bu zaman belirteci içerisinde kendimi çok geliştirdim. Başarısız parçalar yapıyordum ama daha çok cover şarkılarla yöre plana çıktım. Şarkımın patlayacağına sakıncasız olduğum halde dahi gine bile cover parçalarım civar plana çıkmasın diye bütün bütün bu albümde liyakatsiz parçalara ciddilik verdim. Zira Türkiye ’dahi yeryüzü ferah ve yer haddinden fazla dinlenen cover ’ları ego yaptım. Benden sonradan herkes beni kat sayı alıp bu akıma yöneldi. Eski parçalara tıpkısı anlamda rağbet yağdı.

MESLEKTAŞLARIMDAN 1-0 ÖNDEYİM

Müzikal kariyer geçmişine bakarsanız, sizi başarıya götürücü dönüm noktaları ne oldu?
Ben müziğe diğerlerinden 1-0 önde başladım. Bu konuda alçak gönüllü davranamayacağım çünkü benim eğitimim herkesten iyiydi. Ünsiyet Fakültesi ’ni bitirdim ve tıpkısı yıl avukatlık yaptım. Ondan sonradan şarkıcılık yaptım. Üste bunun üzere Londra ’da saz eğitimi aldım. Bunu ukalalık şeklinde algılamalarını istemem ama tıpkı gerçek var kim ego meslektaşlarımdan 1-0 öndeyim. Zira dolgunca bir eğitime sahibim. Zira bizim camiadakiler eğitime zorlu önem vermez. Yadigâr yaşarlar, yarını düşünmezler.

Şarkı içeriklerinde genişlik haddinden fazla neye ilgi ediyorsunuz? Sözler sizin amacıyla ne kadar majör?
Ego biraz atarlı tıpkısı insanım. Kadınların elan güçlü ve değerli olduğuna mümin ve zımnında bunu anlatan şarkılara önem veriyorum. Ezilen yan değme devir kadındır ve bu dünyada üstelik böyledir. Şarkılarımla kadının gücünü ortaya koyuyorum sanırım.

Peki erkeklerden tepki alıyor musunuz?
Tek almıyorum. Zira erkeklerin bu konuda ihatalı olduğunu düşünüyorum. Tabiatıyla ki, iyi kim varlar. Onlar olmasa tığ hangi yapardık. Çokça nazımızı çekiyorlar. Tığ kadınlarda bir iki değiliz yani. Şarkılarımı rical birlikte çok seviyor ve içtimai medyada paylaşıyorlar. Onun üzere tek takı olmuyor.

GÜLŞEN ’LE ELBETTE KIM ÇALIŞMAK İSTERİM 

Şarkılarınız büyüklüğünde danslarınızla üstelik adınızdan meze ettiriyorsunuz. Dansla aranız kuşkusuz?
Çok iyi dans edemem ama seksi raks ettiğimi söylerler. Yoksa istekli bir dansçı değilim.

Sizce Türkiye ’dahi gür hanende ki ya dahi kimler?
Benim amacıyla Sezen Katarakt benzeri idoldür. Onun dışında serencam zamanlarda Gülşen ’e âşığım. Kalite denildiğinde akla mevrut ilk âdemoğlu oldu. Kendisiyle çalışmayı isterim. ‘Bire Bir An ’ klibinde beni Gülşen ’e benzetmişlerdi.

Başarı nedir? Herkesi hoşnut etmek sizce tür mü?
Kimesne kimseyi mutlu edemez. Herkesin bire bir hayat stili ve şekli var. Herkesi mutlu etmeye kalkışırsanız kendiniz memnuniyetsiz olursunuz. Elhasıl genişlik bedbaht kişi olursunuz. O yüzden olduğunuz kabilinden davranacaksınız.

HEDEFİM RUH BILIMCI ALMAK

Gitgide kendinizi elbette örtmek istiyorsunuz?
İlerisi diye niteleyerek tıpkısı şey yok. Tek bir an var o birlikte zaman. Elimizden geldiğince hizmet etmek istiyorum. An geliyor kendimizi boşladığımız evet da salladığımız oluyor ama seçkin zaman amacıyla başarılı tevessül etmek isterim. 10 yıl sonra kendimi klinikte psikologluk yaparken görmeyi hedefliyorum. Bunun konusunda master eğitimi alıyorum. Okuyuculuk akıbet nefesime büyüklüğünde gidecek amma onun birlikte koca ilişkilerini sevdiğim üzere psikologluk de ayırmak istiyorum. Antrparantez doktorasını yapıp talim görevliliğine büyüklüğünde gidebilirim.

Şimdiye büyüklüğünde yaptığınız yeryüzü gani hamlenin hangi olduğunu düşünüyorsunuz?
Şimdiye büyüklüğünde Sezen Katarakt ’yu fark etmek ve onunla gitmek oldu. Benim dönüm noktamdır.

İç dünyanızda nasılsınızdır? Belalı mısınızdır?
Bugüne kadar kimseyle kavgam olmamıştır olamaz da… Bana insanlar hakkında sorular sorulduğunda düzgün cevaplar vermeye ve cebin tarafı anlamaya çalışırım. Herkesle barışık tevessül etmek isterim. Kötülüğün bir özdek kazandırmayacağını düşünüyorum. Bence majör olan “Bizim Ebru” olabilmek.

ARAP ŞARKICIYLA  IKILI YAPACAĞIM

Sanatçılar, genelde uçlarda yaşıyor. Kariyerinizde dibi gördüğünüz oldu mu?
Tek olmadı. Tanrı korusun anca tıpkı şey dahi olmasın. 6 yıldır bu işi yapıyorum ve Allah karşıma hep ferah şeyler çıkarıyor. Hayatımı bol yaşamaya çalışıyorum. Eş sorumluluğu bilincine cemaat, tartı sahibi bire bir gönül kendisine dikkatliyim.

Oyunculuk hayaliniz var mı?
Onunla ait çokça üzgünüm. Emniyetsiz tekâlif geldi. Ayrımsız gün abuk sabuk ayrımsız fikre kapıldım. Düzencilik ve şarkıcılığı bir anda götüremem şeklinde… Çokça önemsememiştim amma deminden mevrut tekliflere hamam bakıyorum. Enteresan aynı molekül var ki o da bütün işveli avrat teklifi gelmesi… Bu de beni gazaplandırmak yerine aksine keyiflendiriyor. Kalbim iyidir, cilvekâr tıpkısı eş olamam ama oyunculukta bildirme azından o yönümü görmüş olurum. Fingir Fingir tıpkı karı ekli olmaz.

Zenci ülkelerinden çokça sargı görüyorsunuz. Orada tıpkısı konser vermeyi düşünüyor musunuz? Ya da benzeri say olacak mı?
Dubai de ateş parçası adlı bire bir Arap şarkıcıyla ikili teklifi var ve onu değerlendireceğim. Özellikle Erbil ve Dubai ’den konser teklifleri geliyor. Ego bile onları haddinden fazla seviyorum. Tecelli olursa gideceğim.

KENDİ MARKAMI YARATACAĞIM

Erkeklerin size bağ göstermesinden erinçsiz oluyor musunuz?
Yarayışlı, hiç olmuyorum. Kadınlarda haddinden fazla demet gösteriyor. Bayramda Antalya ve İstanbul atilmak amacıyla iki konserim vardı. Seçme iki sahnemde bile 2 bin kişiye andıran konuk vardı. Erkeklerden çokça, karı hayranlarım elan fazladır.

Nasıl ayrımsız ayvaz size sevimsiz dirimsel?
Sert bire bir erkek ve çöz dünyasında fukara olan eş son mertebe soğuk dirimsel.

Dudaklarınız beğeniliyor ve birçok ruj markasından öneri aldığınız söyleniyor.   
Olur akla yatkın. Amma esas istediğim kişi markamı yaratmak. EP rujları olsa söz gelişi hangi iyice tamam.

Bir Cevap Yazın