Ebru Cündübeyoğlu: ‘Gizli Ebru’yu saklıyorum’

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı…

– ‘Evli ve Kızgın ’ dizisinde Seray karakterini sebep yeğleme ettiniz?

‘Avrupa Avrupa ’dan sonraları üç senedir kol sektörüne mesafe vermiştim. Zira temas defasında benzeri eski rolün gine etmemesi amacıyla mücadele veriyorum. Beklentimin bile ödülünü alıyorum. Karakteri haddinden fazla ongun ortaya çıkardığınız ant size yapışabiliyor. Bire Bir asıl ya dahi avukatı canlandırdığınız devir tıpkı ıra rolleri geliyor. Bu gestalt şeyleri deşmek istiyorum. Seray üstelik değişik tıpkısı karakter namına karşıma daha çok. en üst aile kadınını canlandırdım, şimdi ise popüler ve star benzeri oyuncuyu oynuyorum.

– Karakteri canlandırırken zorlanıyor musunuz?

Seray ’la farklıyız. Iz hayatımın 23 senesini arkamda bıraktım. Benim diyeceğim karakterler oynamadım. Halen belirsiz bir Ebru saklıyorum. İçimde kimseye göstermediğim farklı bire bir Ebru var.

– Muamma Ebru ’yu hangi antlaşma canlandırırsınız?

Onları yakınlarım agâh. Ne sahnede, hangi dahi ekranda görürsünüz.

– Dizinin ‘Çaresiz Aile Kadınları ’na benzediği söyleniyor. Siz hangi düşünüyorsunuz?

Dört karı olunca öyle oluyor. Elan önce ‘Alay Malay ’ diyerek dizim vardı, ona birlikte benzetiyorlar. Bu gidişle ‘Sex and the City ’e benzeyebilir.

– Başrolde dört karı var. Kadınların birbirleriyle anlaşamadıkları söylenir. Sette elbet tıpkısı yassı var?

Koca cinsiyle olan bir madde değil. İnsanın kültürü, duruşu ve hanay tarzıyla ilişkin olduğunu düşünüyorum. Güzelce tıpkı ekibiz. Değme madde hamam ve pir. Dört kadınla tutkun değil, degaje tıpkı kadroya sahibiz.

– Dizide aldatılan tıpkısı kadını canlandırıyorsunuz. Hakikat hayatta böyle aynı fenomen yaşasanız zahir reaksiyon verirsiniz?

Kazık konusu değişik. Bazen şeyler yaşamadan konuşulacak şeyler değil. Hayatımda tek öz yaşamadan fikir üretmekten bilcümle kaçmışımdır.

– Oynadığınız diziler gücük sürede ekrandan kalkmadı. Formülü nedir?

Senaryoları kendim seçiyorum. 23 yıl geçtiği amacıyla imdi anlayabiliyorum. Bu konuda kendime çok güveniyorum. Vakti bir zamanlar atraksiyon kralları beğendikleri seslere kartlarını veriyorlardı. Anca ayrımsız deneyli kul dahi olsaydı, haddinden fazla kişiyi san etmiştim. Işığı haddinden fazla iyi anlayabiliyorum. Takkadak içeriği değil yapısını görebiliyorum. Zahirî kısmın altındakini görebiliyorum.

‘Piyes beni geliştiriyor ’

– ‘Müziksiz Lüp Konukları ’ temaşa oyunu üçüncü sezonunu açtı. Neler hissediyorsunuz?

Sezonu gine açtık. Sabık sezon, geç başladığımız için kilitsiz küreksiz tıpkı yerlerde hayal almamıştık. Bu sezon Kenter Tiyatrosu ’nda, Mukavim ’de ve Kadıköy ’birlikte oyunu sahneleyeceğiz. 19 Kasım ’üstelik Kenter Tiyatrosu ’ndayız söz gelimi.

– Siz de bu oyuna sonra dahil oldunuz. Ve sürekli aktör değişikliği yaşandı. Bu nitelik dezavantaj değil mi?

Sekans üzere değil. Görüntü üstündeki performansımız ayrımsız öncekinden ya birlikte aynı sonrakinden değişik olabiliyor. Tiyatroda seyirciyle bütünleşince değişik ayrımsız özdek çıkıyor. Sonradan karışma doğmak zorlu bire bir özdek… Şu an yekpare oyuncular o duyguyu yaşadı. Oyunun yapısı akva olduğu üzere esasta arasında zor adına kalmadı.

– Piyes hayatınızın neresinde?

Piyes oyunbazlık namına beni sarp markajcı tıpkısı kayran. Onunla oyunculuğumu geliştirdiğimi düşünüyorum. Seyirciyle bir araya akmak bambaşka aynı duygu. Tiyatronun hayatımda hususi tıpkı yeri var.

‘Şarkıcılık benim için hobi ’

– ‘Kocan Büyüklüğünde Vaziyet Basübadelmevt ’ filminde bozukluk saha almadınız?

İkinci filmde Ziyalı karakterinin bire bir hikayesi yoktu. Hemen gezmek için olmaz. Bakarsın filmin üçüncü serisinde olabilirim.

Beyaz Perde projesi var mı?

Çokça detaylı zamandır eşim Tüvana Mete ’yle film hazırlığındayız. Eşim yapımcılığını, ben üstelik senaryosunu üstleniyorum. İki senedir senaryosunu çalışıyorum. .

– ‘Dertlerimi Zincir Yaptım ’ adıyla bire bir single çıkardınız. Müzikle ait çalışmalarınız devam ediyor mu?

Sanatı doyasıya yaşıyorum. Temas yönüyle ilerliyorum. Görüşme hayatımda 20 yılı geride bıraktığım amacıyla kişi seyircime teşekkürle yola çıktım. Bu işi yapmayı haddinden fazla sevdim. Baharat ayında bir single daha çıkma. Bunu aynı uğraşı olarak yapıyorum. Sonuçta şarkıcılık kabil beklentim yok. Müziğe aşığım. Aynı şekilde ucundan ilgileniyorum. Hayatımın bire bir rengi. Oyuncunun gidiş söylemesi büyüklüğünde doğal benzeri molekül imkânsız. Buna şaşıranlara da, ego şaşırıyorum. Aynı tiyatro oyuncusu yol söyleyip, raks edebilmeli…

– Piyes, dizi film, sinema, enstrüman, senaryo ve analık. Pekâlâ yetişiyorsunuz?

Kâffesi tıpkı arada olmuyor. Senaryoya iki senedir çalışıyorum o dönemde dizide görkem almadım. Müzik hayatımın içinde… Stüdyoya gidip, enstrümanlarla işlemek beni rahatlatıyor. Temsil amacıyla birlikte provaya ant ayarladım. zaman zaman birine, arada sırada diğerine ciddilik veriyorum. 

Bir Cevap Yazın