Ebru Gündeş evlenmeden geçmiş tek araştırmadı mı?..

Ebru Çağcıl bu çocukla evlenmeden araştırmadı mı kimdir diyerek?

KAYDA GEÇSİN

Arasında yozlaşmışlık, rüşvete engelsiz, kokuşuk (corruption) tıpkısı format  var.

Olan biteni aşureye çevirip örtmeye beyhude çabalayan medya mensupları kendilerine yazık ediyorlar, evet birlikte işleri bu, tek az buçuk gazeteci falan olamadılar bir bazılarının artist olamadığı üzere  .

Pabuç kutularından pabuç çıkmayan günlerdeyiz, Pandora ’nın kutusu açıldı, bizde başmak kutusu namına görünme etti.

Şimdi Kayda Geçirmeye başlayalım ;

Birincisi olan bitenden Bozuk İçişleri Bakanı Saadettin Tantan ’ın değişiyle sokak kedilerinin de haberi varken medyanın haberi bulunmayan muydu ?
Yani bazı siyasileri  alayı valayla karşınıza alıp yüzlerce program işleyen kâh  televizyoncu, gazeteciler  kimilerinin servetlerindeki artışları, şaibeleri bilmiyor muydunuz ?
Bunları bakmak, peşine bağlanmak yerine hürmetlerinizi genişlik ettiniz.
Bilcümle ayrımsız kepazelik kayda geçsin.

Demincek akıbet adım muvaffakiyetli bire bir polis güçleri operasyonuna, twitter ’de kul polis müdürleri kadar görevimden alınmışım kadar şaka anlaşılmaz benzetmelerle polisin başarısına eklemlenmek talip , kendini  akıbet dakikada  kovduranların  numaralarını yutacak insanlar mıyız biz ?

Buna kıvırtma zamanı emretmek daha doğru tamam. ‘Kaya Keleri ’ doldurma it canlı tuttu kullanan kullanana deminden da ‘Rüzgar Gülleri ’ hediyem olsun !

Kaldı kim bu gelişigüzel devrin rüzgar alıp yelkenlerini dolduran  ‘Rüzgar Gülleri ’ geçmişlerini kullanılmamış nesilin bilgisizliğine güvenip saklayacaklarını düşünüyorlarsa ‘Verdimse verdim ’ leri unutmadık , hava köprüsü kurularak birleştirilen çifte yalılarının  kapılarından çıkmamak amacıyla direnenleri de.
Biraz susssalar mebzul tamam çıktı. Amma açacak pabuç , bu gibileri korumaya müteveccih gelişigüzel hareket yerinme vericidir ve  mesleksel dayanışmayla falan alakası yoktur, ve biz ‘Sade Vatandaşların ’ daha çok kâfi mersiye hakkımız var.

Basit vatandaş’ yazımda  ‘sade ’ kelimesinin ‘alaz ‘ anlamını kayda geçirmiştik.
Burada beslemek istediğim tıpkısı ayrıksı başlık var, ‘Girintisiz Çıkıntısız ’ kelimesinin alev olan anlamı kelime ‘Sa ’de ’ olarak yazılırsa ‘ Calip Eşşek ’ anlamına geliyor.
Sayın Tantan ’ın çıkmaz kedilerinin bile herşeyi bildiğini söylediği ortamda benim üzere ‘Sa ’bile Vatandaşların ’  bilmemesi gibi mü , hani eşşek hesabına konuluyorsak üstelik kediler büyüklüğünde idrakimiz var.

Gazeteci, mebus dişiler haydi haydi biliyorlardır diye düşünüyor ve kayda geçiriyorum. Al argaç takmayı aşmalarını beklerim  antrparantez Italyan parlamentosuna öykünmeyi bırakıp ibdai protestolar tasarlamalarını öneririm.
‘Mosmor ’ olduğumuz şu günlerde on paralık olmazsa mor rengi yeğleme edebilirlerdi.
Seçilmişlerin terbiyesiziyle uğraşıp mesafelik kaybedeceklerine, terbiyelisiyle uğraşsalar daha bereketli ederler şayet medyadan izlediklerimiz, dinlediklerimiz doğruysa  meclisteki arkadaşlarından biri alacak aldıktan bilahare  teşekkür amacıyla telefon açıyor . Dayanabilen uslu tıpkı herif !  Efdal terbiyeye bakın !  Acun Idrak Tarihine  geçtik .

Polis umumi anlamda itibarını sırf hoşa revan sözler gelir ustası reşit  ve rüzgarın yeni yönüne göre boyut alanlara feda etmemeli.
Bizleri ait güven, polisimizin işini akıllıcasına  işleyen insanlardan olması neye inandığı, bazen sevdiği onların bileceği gelişim.
Başından bozuk nazır  Sayın Tantan ’ın söylediğine bakarak, serencam kademe muvaffakiyetli , gizliliği olması müstelzim aynı faaliyetler yapmış polis güçleri.
Kayda geçirelim .

Zaten operasyonun merkezinde aynı ‘Yaka ’ var. 
Demokrasimiz  bu yalıladan neler çekti, hala çekmekte.

Bu ‘deniz boyu ’ tutkusu nedir böyle ? 
Hani ikide bir Boğaziçi yalılarının hikayeleri anlatılır asıl hikaye mahsus burada yatıyor.
Kimlere pekâlâ halk değiştirmiş yalılar tıpkısı belgeselci umum atsada izlesek.

Seçme antlaşma söylerim, magazinciler anlayana , çağın antolojisine, ve savcılara vesika bırakıyorlar diyerek, magazin gazetecileri çok eke tıpkısı fariza yapıyorlar gerçekte, gazeteciyim diye şişinen ve magazin gazeteciliğini azımsayanlara antika olsun.

Yıllar önceki aynı ‘sanatkâr ’  ecnebi tıpkı  zenginle evlenmişti, temelinden paralı tıpkısı insan, tekneler mekneler sonra âdem kayboldu başından magazinden okuduk ‘sanatçı ’ terk etmek amacıyla kocasının izini bulamadı, derken  gizemli damadın bildiğimiz adının üs olmadığını dahi öğrendik , esasen sıfır bu adamla bittabi evlendi ve boşandı sonrasını bilmiyoruz, hıyanet sana pir bire bir filim konusu !

Ve Ebru Çağdaş, benzeri bambaşka ‘sanatkâr ’ evlenirken on paralık mi araştırı yapmadı kimdir bu âdem diyerek ?
O paralar nereden  bu yaşta bu zeka hayretlere seza demedi mi?
Ardıç Rakısı kabil tıpkı avrat, ayrıca metanetli de bilmiş tavırlarıyla sevdik onu, eh kimsesiz değil, haris değil, ateşçi yerinde , şöhreti var, lacerem atladı, eşinin hangi aksiyon yaptığını bilmemesi olabilir mü?
Böylesi ‘Mars ’ birlikte gayrimümkün.
Marsı kayda geçiriyoruz.
Ve rüşvet aldığı suçlamasıyla karşı karşıya artan benzeri siyasetçinin twitter mesajlarında kendisini dini referanslar, ‘Ayet, Hadisi Kutsi ’leri kullanarak aklamaya çalışması bile affedilir ayrımsız çizgi değil, Bol Betik Kuran ’anı niçin karıştırıyorsun bu işlere, inananlara saygın namevcut mu kardeşim, senin işin hukukla kurca dinimi siyasetine.
Kuran ’ı Verimli senin vergi savunman üzere değil Müminler üzere indi.

Halimizi kayda geçirirken kokuşmuşluğun iletişim araçları ayağının olan bitenin dışında artık tutulamayacağını bile görüyoruz ve sabırla bekliyoruz.

Sevgiyle
NECEF HAYIR /necefugurlu@gmail.com

DÖRDÜNCÜ KUVVET MEDYA

Bir Cevap Yazın