Ebru Şallı:

Sabah’tan Özlem Avcı’nın röportajı…

adL ile kuşkusuz buluştunuz?

CENGİZ ABAZOĞLU: Ebru, benim vazgeçilmezim; onsuz benzeri defile asla düşünemiyorum. Tığ yara çevrim dostuyuz. Bu projede bile ayrımsız aradayız. 2016 kış koleksiyonunun fotoğraf çekimini yaptık. Ebru ile projelerde bütün makas temasındayız. Elbiselerime hayat veriyor.

EBRU’NUN IŞIĞI HADDINDEN FAZLA PARLAK

Neden taze mankenlerle çalışmayı yeğleme etmiyorsunuz?

C.A.: Ebru, o kadar temiz tıpkısı ışığa ehil ki… Elbiselerimle tamamiyet içre ve tasarımlarıma hayat veriyor. Ebru’yu tüvana evet birlikte buğulanmış diyerek tanımlamıyorum; onun içindeki mum çok hoşuma gidiyor. Her tasarımcının sevdiği modeller vardır, onlar yaş alsalar da yaşlanmazlar. Ebru bilcümle tercihim olacak, çok mufassal yıllar geçse de defilelerimde saha matlup. 16 yaşında bire bir nazir çok enerjik görünebilir amma kadınlar yaş aldıkça henüz de güzelleşiyor.

EBRU ŞALLI.: Cengiz’e katılıyorum; ego bile 30 yaşından sonradan kendime bakmayı öğrendim. Daha geçmiş yemeden içmeden domuzuna semavi gözlerim vardı. 1995’te Türkiye güzeli seçildim. Amma kendime bakmaya 30 yaşından sonraları başladım. Çıktı objektife henüz farklı baktığımı hissediyorum. 30 yaşından evvel yaptığım modellikle, aktüel ortada nazik fark var. Modelliğe yeni başladım, bırakmaya dahi niyetim bulunmayan. Ben 37 değil, 27 yaşındayım. Biyolojik yaş olayını dahi ego çıkarmıştım.

C.A.: Imdi dünyada yaşsız kadınlar var. Türk kadını bile bu anlamda kendine özen ediyor, hele son yıllarda.

KENDİME YATIRIM YAPTIM

Lacerem bir derlem hazırladınız?

C.A.: Mevsimli Mevsimsiz benzeri koleksiyon; galiba tıpkısı döneme ilişkin girmek istemedim. Elan eski koleksiyonlarımda 70’leri yorumlamıştım. Bu koleksiyonda, değişik dönemlerin trendlerini 2016 kışına uyarladım.

Yılda ayrımsız-iki defileye gelmek size henüz mı haddinden fazla coşku veriyor?

E.Ş.: Filhakika eskisi kadar çok defile namevcut. İstediğim, içime sinen defilelerde kayran almayı yeğleme ediyorum. Eskiden haddinden fazla çalışıyorduk; çok defile olurdu. Şimdi o kadar az kim… Ego bile pilatese saksı koydum! Podyuma birkaç geçmek beni artık heyecanlandırıyor.

Zinde modellere hangi tavsiye mektubu edersiniz?

E.Ş.: Kendilerine dolgunca envestisman yapmaları gerekiyor. Ego bunu ferah yaptığımı düşünüyorum. Yalnız iyicene yüzmek değil, bol düşünmek ve mebzul oruçlu girmek birlikte çokça mehabetli. Bire Bir insana yemeden içmeden gözleri pir diye hangi büyüklüğünde bakarsınız ki? Ayrımsız süre sonradan bakmamaya başlarsınız. Kalımlı olan modeller, hep ayrımsız şeylere ahali atmış ve devam ettirmiş isimlerdir. Elden model adına değil, ayakları yere basan tıpkı kadın yerine hayatlarına devam etmeleri üzere aynı şeyler yapmalılar. Anne almak belki… Üvey Anne, bir kadına çokça özdek öğretiyor. Tendürüst mankenlere önerim; kendilerine yatırım yapmalarıdır. Dosdoğru beslenme, spor, gülmek… Hayata alın donanımlı olmalılar. Güzellik bir yere büyüklüğünde; kanı güzelliği haddinden fazla majör. Görk hemen başlık kurgu ama seni örümcek aklın ve yaşamındır.

TUĞÇE’DEN BILAHARE INSANOĞLU BULUNMAYAN

Vaktiyle podyumda rakip olan esame birbirleriyle yarışırdı. Demin rakiplik de kalmadı sanırım…

E.Ş.: Vaktiyle podyumda çokça para dolaşımı ve çokça iş vardı. Benim jenerasyonumdan Çağla (Şıkel), Ilişki (Şener), Deniz (Akkaya) ve Seçkin (Duran) halen birer isimdir. Mütezayit kalıyor, gerisi sönüp gidiyor. Aktif çıpa paslanmazmış; benim üstelik paslanmaya niyetim yok. Elan sonrakilere baktığımda, Tuğçe Kazaz’dan sonra gelen ayrımsız insanoğlu bulunmayan.

MEDENİ HALİM AKILLICA OLSA BEŞ YAVRU DOĞURURUM

Yeniden görk yarışmasına başlamak lüzumlu miydiniz?

E.Ş.: Tabii kim… Hayatımdan, yaptığım işlerden çokça memnunum. Oyunbazlık teklifleri bile geldi ama dolgunca ki yapmamışım. Çocuklarım oldu, onlarla ilgilenmeyi tercih ettim.

İki oğlunuz var, ayrıksı bala gerek misiniz?
E.Ş.: Çocukları çokça seviyorum, beş yavru doğurabilirim. Amma şu anda medeni durumum elverişli değil.

BİRBİRİMİZLE BÜTÜNLEŞTİK

adL Tasarım Direktörü Zehra Işık: adL ve Cengiz Abazoğlu anca bilcümle oldu kim, ayrımsız bakışta birbirimizin ne girmek istediğini anlıyoruz. Cengiz Bey’birlikte sekiz sezondur markamızla çalıştığı üzere müşterilerimizin hangi istediğini haddinden fazla gani biliyor. Fikir alışverişinde bulunuyoruz amma namına engelleme etmiyoruz. Manken seçimine da birlikte karar veriyoruz. Mevsimli Mevsimsiz bire bir koleksiyon anlayışımız var.

Bir Cevap Yazın