Ece Seçme:

Ece Seçkin’in Akşam’üstelik yayınlanan röportajı…

– Saz hayatınıza lacerem girdi?
Enstrüman serüvenim 3 yaşımda piyano öğretmeni olan annemle başladı. Piyano çalmaya çalışıyordum. Okumayı sökmeden notaları öğrenmiştim. Sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi celal konservatuvarı sınavına girdim. O antlaşma 6 yaşındaydım ve okula birincilikle girdim. Piyano eğitimime orada birlikte bitmeme ettim. Böylecene enstrüman serüvenim başlamış oldu.

– ‘Hoşuna mı Gidiyor ’ şarkınız az çok nazik sargı gördü. Demin üstelik yeni single ‘Aman Aman ’ı çıkardınız. Tepkiler ne yönde?
Ego değme defasında aynı heyecanı yaşıyorum. Terane evvel çıktığında benim için haddinden fazla titiz aynı periyot başlıyor. ‘Hoşuna mı Gidiyor ’ geçmiş çıktığı antlaşma ne platformda kaç nöbet dinlendiğini birçok posta tıklandığını kadar alırdım. Demincek ise ‘Aman Aman ’ bundan sonra bakir artık ama buna karşın çoğalma hızı amiyane gür. Ayrıca ‘Hoşuna mı Gidiyor ’dan henüz hızlı oldu. Bu sebeple gayet bahtiyar ve ümitliyim.

SLOW AĞIRLIKLI ALBÜMLE GELİYORUM

– Resimlik yapmayı düşünüyor musunuz ?
Yeni maxi single’ımız artık kullanılmamış ama önümüzdeki sene amacıyla süper ayrımsız albümle geliyorum. Repertuvarın yarısından fazlasını şimdiden hazırladım. İnsanlar benden slow ayrımsız yır bekliyordu ve bu albümde birkaç slow melodi düzlük takanak. Bomba kadar tıpkısı uzunçalar yapıyoruz.

– Gülgûn saçlarınızla özen çektiniz. Bu renge boyatmak nereden aklınıza geldi?
Prodüktörüm Âşık Doğulu’num fikriydi. Saçımdan kıyafetime büyüklüğünde seçkin şeyi kendisine danıştım. Bir aktarılma bana bir fotoğraf gönderdi pembe saçlı bire bir kız fotoğrafıydı. “Yapalım mı sana?” dedi. Önce ben benzeri müddet çekimser davrandım. Pembe saç sonunda şüphesiz evet diye niteleyerek düşünürken kimseye bilim vermeden kuaförüme gittim. Hatta foto çekiminden aynı bölüm ilk… Tabiatıyla o esnada ekip içerisinde bibi gülgûn saç ısrarları sürüyordu. Ben birlikte onlara bozuk saç rengim olan sarıya boyattığımı söyledim Kuafördeyken menajerime ve ekibe ‘Hakeza tıpkı gülgûn mi isterdiniz bilfarz? ’ diye niteleyerek pembe saçlı fotoğrafımı ilettim. Yepyeni oldular ve çokça beğendiler bittabi… Elan sonrasında ise haddinden fazla iyicene tepkiler aldım. Yapmaya çalıştığım husus benzeri hareket başlatmaktı haddizatında o dahi oldu. Genç kızlar sıradan saçlarını pembeye boyatıp foto atıyorlar yahut kâh arkadaşlarım sokakta pembe saçlı tıpkısı kız gördüklerinde arıyorlar, fotoğrafını çekiyorlar… Git gide çoğalıyoruz gülgûn kafalar olarak.

BU YIL 90 ’DAN AŞKIN KONSER YAPTIM

– Kilolu tıpkı konser maratonunuz var. Yaz ayında zahir bire bir dinleti takvimi var?
Antrakt ayından bu yana 90 ’dan çok konser yaptık. Yaz aylarında ise esasen tehlikeli tıpkı say halinde olacağız. Alelhusus yaz festivalleri ve üniversite festivalleri emniyetsiz sevinçli. Bu yaz birlikte esasen kenar kesimlerinde birçok yerde olacağız.

– Moda ve alışverişle aranız elbet?
Bol esasen amma bu meydanlık aksata tahsis etmek amacıyla tek koridor bulamıyorum. Konser yoğunluğundan âlem bu küşayiş gittiğim şehirlerde benzeri AVM bulup içerisinde ihtiyacım olan aynı şeyi ahzetmek amacıyla girip iki mağazaya birlikte ayaküstü bakıp bire bir şeyler alıp çıkmak zorunda kalıyorum. Bu periyot alışveriş tarzım bu maalesef. Hayal kıyafetlerimi filhakika Duyma Sarıbaş tasarlıyor. Amma seçkin eş kabilinden ego dahi tabiatıyla alışveriş yapmayı seviyorum. Trend olan şeyleri takip ediyorum ama büsbütün moda diyerek dahi yakışmayacak bire bir şeyi giymiyorum.

AŞK OLMAZSA IMKÂNSIZ

– Aşk sizin için ne anlatım ediyor?
Olmazsa olanaksiz tabiatıyla.

– Nasıl erkekler sizin ilginizi çeker?
Ayrımsız kat kaslarını, vücudunu abartmış erkeklerden kesinlikle hoşlanmıyorum. Cool tiplerden hoşlanıyorum. Haddinden Fazla çok konuşmayan, herhangi bir laf içerisinde sıfır, daha rahat erkekler ilgimi çeker. Ve bittabi kim ironi anlayışı erdemli, nükte yeteneği olan, bu arada güleceğim ve eğlenebileceğim erkeklere dahi yarayışlı demem. 

Bir Cevap Yazın