Ece Vahapoğlu anne görünmek istiyor

Kraliçe Vahapoğlu’nun Formsante’de yayınlanan röportajı…

* Sizi geçmiş gazeteci kendisine aşina amma devir geçtikçe spor faaliyetlerinde çıktı görür olduk. Bu intikal nasıl oldu?
– Yurtdışında üniversite okumaya başladığımdan beri spor hayatımda esasta. Yıllardır spor salonlarına giderim. Fakat gazetecilik, muharrirlik ve takdimcilik derken iletişim araçları sektörüyle gelişigüzel çokça yolculuk eder oldum. Bu tehlikeli seyahatlerde bile ahenkli spor yapmaya ve formumu korumaya dikkat ediyordum. Ama istediğim kas yapısına ve belirginliğine geçememiştim. Üç yıl önce bu işin içine elan çok girmeye başladım. Herkes Üzere Spor Federasyonu ’ndan wellness eğitmenlik sertifikası aldım. amma velakin hem kendim bilinçlendim hem dahi kitaplar yazmaya, seminerler vermeye başladım. 10 senedir gazetecilik yapıyorum; Türkiye çapında röportaj yapmadığım iş insanı kalmadı… Ama sokakta artık sporla tanınıyorum.

* Spora olan ilginizi mesleğe atfetmek amacıyla girişimde bulunuyor musunuz?
– Benim için Herkes Üzere Spor Federasyonu ’ndan aldığım wellness eğitmenlik sertifikası ile temas husus resmileşti aslında. Federasyonun tıpkı zamanda proje komutan vekiliyim ve ilerleyen zamanlarda daha nazik sorumluluklar alacağım. Türkiye ’nin spor politikalarıyla ilgili birçok projenin içindeyim. Çoktan ayrımsız çığır halini aldı diyebilirim.

* Boş zamanınızda spora mı öncelik veriyorsunuz?
– Filhakika güne sporla başladığım üzere bölüm içindeki yersiz vakitlerimi betik okuyarak evet bile istiğrak yaparak geçiririm. Fakat biraz haset spor yapmadan geçirdiysem yersiz bulduğum çabucak ya açık havada koşuyor evet dahi evde idman yapıyorum.

RUHUM EKE BEDENİM DEĞERLI

* Spor yazmak, sağlıklı beslenmek sizin amacıyla hangi anlatım ediyor?
– Balık burcuyum. Iç dünyasına odaklanabilen ayrımsız karakterim var. Ruhum benim amacıyla haddinden fazla kocaman olmakla alay malay bedenim dahi aynı o kadar değerli. Gerçekte can kuşu haline ehemmiyet veren birinin görselliğe bu kadar ahlaksız olmaması gerekir diye düşünülür. Ancak şurası anlıyorum ki; ruhumu arındırmak üzere önce önceki bedenimi temizlemem, bana açkı adına kişi bırakılmış bedenime bereketli bakmam gerekiyor.

* Lezzetli kaçamağı yaptığınız oluyor mu hiç?
– Bitter çikolatayı haddinden fazla seviyorum! Beni mutlu ettiği üzere bir nebzecik aynı zerre yemekte mahzur görmüyorum. Elhak vücudunuz çok iyi ve fit bir duruma gelmişse haftada bire bir dönme kaçamak yapabilirsiniz…

* Teferruatlı mesafe koşuyorsunuz. Koşun kendinizi kuşkusuz hissettiriyor?
– Önce koşumu sabık sene Koy ’te yaptım. 10 km. idi. Koşu öncesinde sadece üç egzersiz yapmıştım. Çok ustalık bilgim yoktu, aymaz cesaretiydi ihtimal dahi. Amma koşarken hayatımdaki arz faziletkâr frekansa ulaştığımı ayırt ettim. Beşinci kilometreden bilahare ayaklarım havada uçarak koştum. Yaş kategorimde birinci geldim. Kadınlar kategorisinde bile dördüncü oldum. Bu dereceler beni motive etti. Elan fazla koştum, koştukça geliştiğimi gördüm.

BABAMIN RAHATSIZLANMASI BILDIRME ŞIŞMAN TUTARLILIK SINAVIMDI

* Instagram ’da çokça aktifsiniz. Bir orada, bir buradasınız. Sonradan tıpkı bakıyoruz sporunuzu yapıyorsunuz. Zahir aynı yük kuruyorsunuz, nasıl oluyor bu?
– Spor yapmamak için hiçbir ahit bahanem olmadığını görebilirsiniz! Kendimi tek şaşkın hissetmiyorum, sabahları ahenktar yerine yaptığım Tibet ’mağara 5 Hareketi var. Yegâne sırrı bu değil belki ama güne hakeza başlıyorum. Beslenmemiz birlikte enerjimizi çokça etkiliyor. Kayırıcı istediği şeyleri yapınca aralık dahi buluyor, erke birlikte… Kulp üretmenize icap kalmıyor. Küçüklükten beri hiperaktifim. Öğrenmeyi, görmeyi, yeni deneyimler edinmeyi seviyorum.

* Sizin de kendinizi keder hissettiğiniz zamanlar oluyordur herhalde. Böyle durumların üstesinden şüphesiz geliyorsunuz?
– Izdırap hisseder hissetmez dip nefesler alıyorum. Derhâl istiğrak yapıyorum. Ruh Bilimi gelişimle ilgilendiren, motive edecek kitaplar okuyorum. Yazılarımda evet dahi sosyal medya paylaşımlarımda hep olumlu şeyler yazıyorum. Çünkü ben insanları bahtsız değil, armağan etmek, fazlalık erke isnat etmek amacıyla varım. Insan derdini kendine saklayabilir, özlük süresince çözebilir diye niteleyerek düşünüyorum. Babam ciddi bire bir kalp rahatsızlığı geçirdi, benzeri süre hiçbir şekilde paylaşmadım mesela. Sonrasında bahsettim. Babamın rahatsızlığında muhtemel değme şeyi kabul ederek tekamülü hissettim. Bu maraza hayatımın yeryüzü nazik olgunluk sınavıydı.

BANA KALSA 1 YIL IÇINDE ANA ATILMAK İSTERİM

* Bedeninize spor yaparak gani davranıyorsunuz. Cildiniz için hangi yapıyorsunuz olur?
– Yılda üç öğün deri bakımı yaptırıyorum. Mevsim geçişlerinde kimyevi peeling uygulatıyorum. Aslına bakacak olursanız beslenmeniz, uykunuz cildi çokça etkiliyor. Zira cildin içten beslenmesi gerekiyor. Çekimler dışında makyaj yapmayı dahi sevmiyorum. Makyajsız dahi haddinden fazla bayındır ışık paylaşabiliyorum. Sabah uyandığımda kendimi evire çevire buluyorum, mıhlı benzeri cildim var. Zira düzenli ve dosdoğru yaşıyorum. Mutluyum.

* Estetiğe cebin mısınız tamam?
– Bir Vakitler bu konuya haddinden fazla ceberut yaklaşırdım amma son zamanlarda az buçuk daha yumuşadım. Zira teknoloji çok ilerledi ve anlaşılan sıfır, abartısız müdahaleler yapılabiliyor. Cilde beis vermeyip, ifadenizi değiştirmiyorsa gelişmemiş şeyler yapılabilir. Haddinden Fazla şükür henüz başlamadım bu işlere. 37 yaşındayım, “Tılsım amaçlı botoks yaptır” diyorlar. Sabık yıl kakavan ayaklarım amacıyla küçümencik dozda denedim ama doğrusu belirsiz olduğu için ha anca ha böyle deyip bıraktım. Şimdi hiçbir öz yaptırmıyorum.

* Giderek çocuk sahibi olmayı planlıyor musunuz?
– Bana kalsa bire bir sene zarfında asil görünmek isterim. Çocuğumu hem fiziksel sağlığı hem de zihinsel ve ruhiyat kendisine ongun yetiştireceğime inanıyorum.

Bir Cevap Yazın