Ece Vahapoğlu: ‘Eyvah yakalandım!’

Yazık yakalandım!

Dolaşma ati kendimi, bile bikinili, gazeteler ve genel ağ sitelerinde genişlik-ı endam ederken göreceğim aklıma gelmezdi. Bikini giymediğim üzere değil tabiatıyla; denizi ve güneşi çok severim. Balık burcuyum, sudan çıkmam.

Denize üstelik tabiatıyla ki mayoyla girerim. Fakat son moda tabir ‘yakalanmaktan’ çekindiğim bir durumda dördül dördül görüntülenmek biraz tuhaf hissettirdi.

Haberiniz yokken, en natürel halinizle, engin uzatılmış ayrımsız objektifle tarih ışıklarına rağmen suratınızı buruştururken, bikininizin üstüyle oynarken, anlayışlı aynı halde cep telefonuyla mesajlaşırken görüntülenmek temas babayiğidin harcı olmuyormuş.

Fotoğrafları görünce tıpkı an ‘bu ego miyim?” hissi kaplıyor insanı; önce şoku atlattıktan sonraları ‘nasıl çıkmışım?’ detayına giriyor beyin.

Allahtan kilo sorunu olmayan, eğlenceli spor eden biriyim. Yoksa bire bir kadının vücudunun istemediği şekilde görüntülenmesi tasalı edici olanaklı. Anlayabiliyorum…

Basın mensubu olduğum üzere olaya az buçuk bile ‘meslektaş’ gözüyle okşamak istiyorum. Esbak Devir gazetesinden Vehbi Dinçcan köşesinde “Kraliçe hangi hissetti?” başlığıyla, tıpkı gazetecinin kişi meslektaşını çekip sunduğu durumda fotoğrafı yayınlanan yazarın ne hissedebileceğini sormuş. Cevabım hazır; bundan sonra tek şeye şaşırmıyorum. Alıştım. Meslektaş dayanışmasının çok olmadığı ülkemizde tıpkı sektörde çalışanlar birbirini ‘rakip’ yerine görüp kategorik arıyorlar. Ve bence bu vukuf birlikte sarih de yok. Keskin hissetmedim.

Üstelik bu haberde firuze rengi bikinim dışında tek ‘bili değeri’ bulunmayan bence. Ece güneşlense hangi peki? Yanımda ‘özel’ biri bile bulunmayan o karelerde. Bir da ‘bikiniyle yakalandı’ meselesi var ki ona çok gülüyorum. Ana kıyafetle yakalansam malumat olurdu. Nasıl güneşlenmemiz bekleniyor acaba? Kot ve tişörtle mi?

Fotoğrafları uzaktan calip muhabir arkadaş de gelip esenleme vermişti ama orada beni çekeceğini düşünmemiştim. Bilseydim bavulumdaki elan fena hâlde parçaları sergilerdim.

Şaka elbette.

Yazmaya devam ettikçe, kitaplar çıkarttıkça, TV’bile gözüktükçe, üretmeyi sürdürdükçe bunlar başıma gelmeye devam edecektir. Rahatım…

Gülü seven dikenine katlanır yâran…

Ece Vahapoğlu /Takvim

Bir Cevap Yazın