Ece Vahapoğlu’ndan kırıcı ünlülere tıpkısı çift bahis…

Ilgi edecek tabii!

Yaz sezonu açılınca insanlar bile açılıyor, güneşlemek ve yüzmek amacıyla bikini giyiyor saf adına. Gazetelerde üstelik klan kabile bikinili kareler düzlük alıyor. Hem Türkiye’birlikte hem da dünyanın dayanabilen haddinden fazla yerinde.

Bizde angın sanatçılar, oyuncular, şarkıcılar, yazarlar! bikinili yakalanıyor. Benzeri Amerika’dahi birlikte Hollywood yıldızları, pop starları bikinili yahut üstsüz görüntüleniyor. Ve yorumlar genelde kadınların fiziği üzerine yapılıyor. Taş gibi, kilogram almış, kilolarını verememiş, selülitli, incecik…vs Yakında oyuncu Merve Sevi’nin bikinili fotoğraflarının altına “çok kiloları dikkat çekti” kadar yorumlar yazıldı. “Bu ne hal Merve?” diyerek adisyon bile soruldu. Başkaca ex sevgilisi Şahan Gökbahar’a atıfta bulunarak “birlikteyken aldığı kiloları verememiş” denildi.

Meslektaşım Ayşe Özyılmazel de köşesinde “adlı olup balıketli gezmek on paralık yakışıyor mu?” diyerek tersten vurarak Merve’yi savunmuş. Ünlülerin plato üzere popoyla, kavun kabil göbekle denize girmeye hakkı yoktur, demiş. Ünlülere gıcık olunur, diye niteleyerek eklemiş. Sanki cümle Kate Moss, Madonna demiş. Aha filhakika dizge Kate Moss veya Madonna olamadığı için o ikisinin ismi dünya çapında var olmaya bitmeme ediyor.

İŞİNE SAYGI

Kimesne kusura bakmasın ama eğer ünlüysen, topluma dünyalık reşit benzeri kişiysen, olur özen edeceksin!

Yeteneğinle, görüntünle mülk kazanıyorsan işine, mesleğine, izleyicine, hayranına ürkmek göstereceksin. Bire Bir doktor, bir mühendis, tıpkı mimar yahut tıpkısı yönetici işini genişlik bereketli şekilde boşaltmak için donanımlı ayla geliyorsa ve kendini geliştirmeye devam ediyorsa her patika sahibi bunu yapmalı. “Adlı oyuncu” yahut “adlı şarkıcı” olmayı seçmişsen ona göre davranacaksın.
Fedakarlıkta bulunmadan liyakatli olunmuyor zira.

Bakınız Hollywood ünlülerine; sabah akşam spor yaparak, yediğine içtiğine özen ederek yaşıyorlar. Aktörlerin hepsinin karnı baklava, eş oyuncularının kolları, bacakları fit. Kaldı ki, görk icabı rekor seviyede kilogram alıp verebiliyorlar. Yekpare bunlar işlerine saygıdan ve mükemmeliyetçilikten dolayı.

Aksiyon filmlerindeki sahnelerde iyi vücutlar seyretmiyor muyuz? Evet üstelik fıstık Charlize Theron’a Oscar kazandıran “Canavar” filmindeki şoke fail gösterişli halini hatırlayın. Şimdilerde gösterişli oyuncu Jude Law’un yıpranmamış filmi için kilo aldığı konuşuluyor.

ÜNLÜLER YAN GELİP YATIYOR

Eh işin piri Hollywood’bile boyut böyleyken, bizde bozukluk bazı ünlüler yan gelip yatıyor, spora aralık ayırmıyor, istediğini yiyor?

Ben spor delisi olduğum için insanın kendine ve sağlığına bakmasını biraz müfrit şekilde savunabilirim. Dikkat girmek öncelikle kendine sonraları dahi çevrene saygıdır, bana bakarak.
Bazen canım gecenin tıpkı vakti tatlı aşındırmak istese de kendimi tutarım ve bu oto kontrolüm yüzünden arkadaşlarım tarafından kilolu eleştirilirim; ve cevabım dahi “ekrana çıkıyorum, ilgi etmem lazım” olur.

Rolün kilogram almanı gerektirmiyorsa, fiziğine dikkat edeceksin. Yoksa kilo almaya, kendini salmaya bitmeme edersen bir zamanlar gelen “zinde ve domuzuna kız” rolleri daha çok sana gelmez. Ama sıradan biri başlamak ve unutulmak istiyorsan o da senin seçimindir.

Kraliçe Vahapoğlu / Takvim

Bir Cevap Yazın