Efsus!.. Domuz gribi ferasetsiz döndü!..

Vatan’birlikte düzlük düz habere göre Tayland’dahi Toplum Keyif Kurumu Umumi Sekreteri Narong Sahamethapat yaptığı açıklamada ülkede hep 30,024 kişinin H1N1 yerine dahi aşina hınzır gribi dolayısıyla hastanelere başvurdu.

Tedavisi devam edenlerin birlikte bu yıl 50 emanet hayatını kaybetti.

Normalde hınzır gribinde ahiret yolculuğu oranı binde bir iken Tayland’de heybet bu sene altı yüzde bire düştü. Tayland’bile güzeşte yıl H1N1 virüsü dolayısıyla ölen olmamıştı. Bu de akıllara ‘Domuz gribi et kafalı mi döndü?‘ sorusunu getirdi.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ DAYANMIYOR

Doktor Narong, bu virüsü diğerlerine oranla çok dinamik olduğunu ve Yatak halkının çokça birkaç aynı kısmının bağışıklık sisteminin buna dayanabileceğini belirtti. Narong açıklamasında, akıbet önlemlerle haftalık hastanelere başvuran H1N1 hastalanmış sayısının 2000’den 500’e düşürüldüğünü ancak alınan önemlerin bitmeme etmesi gerektiğine aksan yaptı.

Dr. Narong ülkenin tekmil azamet ve hususi hastanelerindekileri tedbir almaları ve H1N1 hastalarını diğerlerinden ayrı tutmaları konusunda uyardıklarını belirtti. Halk esbak yıllarda yaşanan hınzır gribi günlerine dönmekten korkuyor.

Bir Cevap Yazın