Egzersiz zinde tıpkı veladet için yiyecek!

Kullanılmamış Asır’birlikte yer düzlük habere bakarak avrat mevlit uzmanı Op. Dr. Elif Akpelin Özün Özbay, hamilelik sürecinde ve sonrasında yaşanan dayanıklı çok sıkıntının ana çözümünün akıllıca beslenme ve antrenman olduğunu belirterek, umum beyninde hamilelikle ilişkin makul bilinen mukavim çokça yanlışın asıl adaylarını aslında sıkıntıya soktuğunu belirtti.

Alelhusus patriarkal ve bebek hasreti calip ailelerde hamileliğin 9 kamer boyunca yiyip içip çıkmak adına algılanmasının ve “Sen hamilesin sen tuşe” anlayışını desteklemediklerini belirterek “Bittabi hamile bir kadın gerek gelişim gerekse normal yaşamını özen edecek. Vücudun genişlik kırılan olduğu aynı dönemi yaşıyor. Ancak hamileyim diye daim yiyip içip yatmayı bile alışılagelen ayrımsız hamilelik geçiren temel adaylarına tavsiye mektubu etmiyoruz. Anne adayları hamilelikleri süresince hem günlük yaşantısına devam etmesini hem bile alıştırma yapmasını başvuru ediyoruz” dedi.

Bugün ağırlık geçen doğumların çoğunluğunun annenin idman yapmamasından kaynaklandığını belirten Özbay, gebelikte belen ağrısı, mevlit esnasında yaşanan sıkıntılar ve veladet sonrası vücudun kendini toparlaması hususunda alınacak sunma önemli tedbirlerden birinin antrenman olduğunu söyledi.

Özbay “Antrenman, mıhlı yaşamın balaban bir parçasıdır ve gebelikte üstelik belli kurallara uyularak uygulanabilir. Gebelikte yapacağınız alıştırma dönme ve teneffüs sisteminizin daha bol çalışmasına katkıda bulunması yanında kendinizi elan bereketli hissetmenize, makul sınırlar içinde kilo almanıza, kendinize duyduğunuz güvenin artmasına, müspet havas hissetmenize ve daha hayat dolu olma hissini taşımanıza koca katkılarda bulunur.

Antrenman eden temel adaylarında gebeliğe bağlı şikayetler uykusuzluk, meni ağrıları, bacaklarda kasılmalar, ordubozan, mayasıl kabilinden elan birkaç görülür. Gebelikte tınlamalı yapılan egzersiz doğumu kolaylaştırır ve annenin doğum sonrası ‘toparlanma ve kendine gelme’ süresini kısaltır ve nihayet veladet sonrası henüz kıytırık kilogram vermesine önemli katkılarda bulunur. Idman yalnız anneye değil bebeğe da kâr sağlar. Temel dosdoğru olunca bebek da dosdoğru evet” dedi.

Bir Cevap Yazın