Egzersizin aynı önemi elan!..

Cardiff Üniversitesi ’nde yapılan ve kronik hastalıklara neden olan çevresel faktörleri inceleyici şümullü araştırmada er bunamayı geciktirmek amacıyla antrenman yapmanın bir tane başına ehliyetli olmadığı belirtildi. Ayrıntıları Amerika ’nın Sesi Radyosu ’nda düz alan araştırmada, hastalıklardan uzak tıpkısı sahn için 5 asıl dimdik davranışın önemsenmesi gerektiğini vurgulandı. Bunlar; eğlenceli alıştırma, sigara içmemek, aşkın kilo almamak, dimdik ve stabil tagaddi ve etanol tüketiminin azaltılması namına sıralandı.

Bu beş asıl davranıştan 4 ’ünün bunama ve zihinsel zayıflıkla ilişik rahatsızlıklarda yüzde 60 oranında azalmaya yol açtığını gören uzmanlar, bu düşüşte bildirme nazik rolü egzersizin oynadığını, bunun yanında egzersizin, şeker hastalığı ve önsezi rahatsızlıkları riskini tenkis açısından da yüzdelik 70 oranında hareketli olduğunu belirtti.

Zinde ayrımsız hayat seçimi yapmanın yeryüzü bereketli tıbbi tedaviden elan yararlı olduğunu vurgulayan Cardiff Üniversitesi Tababet Fakültesi ’nden Peter Elmwood, sigara içenlerin sayısının azalmasına karşın tamlık anlamıyla dimdik bir yaşam seçimi yapanların sayısının korkulu anlamda bir iki olduğunu vurguladı.

HÜRRİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın