Ehliyette ‘online dönem’ başlıyor!..

Yıpranmamış Asır’dan Serap Aykaç ve Kübra Gökgöz’ün haberine bakarak sakat türlü ehliyeti olan sürücüler, surucurandevu.egm.gov.tr adresinden başvurup online randevu alabilecek. ehliyet başvurusu akseptans edildikten sonradan 15 gün içerisinde yeni ustalık kargo ile tamlanan adrese tasdik edilecek.

Hırs ve adap dersi

Bakir sürücü belgesi döneminde ceza puanı 100 puandan 75 puana indirildi. Trafikte coşkunluk ve töre dersleri eklenerek sürücülerin trafikte henüz asude ve titiz olmaları üzere önlemler makbuz. Imtihan yönetmeliğin birlikte tebeddülat geldi. Güven kemeri takmadan sınava başlayan sürücüler sınavdan bir anda men edilecek ve bizatihi vitesli araçlarla sınava girebilecek. Sınav süresi 30 dakikadan 35 dakikaya çıkarıldı. Bu süreçte güdücü adayı hem direksiyon sınavından geçmiş heyecanını biraz atmış olacak hem üstelik sınava girdiği aracın teknik özelliklerini söyleyecek. Kullandığı aracın ustalık özelliklerini bilmeyen çoban adayları liyakatsiz sayılacak.

Bozuk tür ustalık değişim amacıyla zaruri belgeler:

**Sakat ehliyet.
**nüfus cüzdanı, pasaport veya avukatlık kimliği.
**Sürücü sağlık raporu.
**15 TL (13 TL altın kağıt bedeli, 2 TL dünyalık payı) bedelinin algı dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair alındı.
**2 sayı ışık (5×6 ebadında dip kaynak parafin olacak şekilde biyometrik aynı vesikalık fotoğraf).
**Soluk grubunu belirtir vesika veya yazılmış bildirme

Bir Cevap Yazın